Drsná brněnská realita. Hrajeme o záchranu, náš výkon neměl nic. Hrozný, máme strach z čehokoliv, zlobil se kouč Zbrojovky

Drsná brněnská realita. Hrajeme o záchranu, náš výkon neměl nic. Hrozný, máme strach z čehokoliv, zlobil se kouč Zbrojovky
OBSAHUJE VIDEO

Jedno zklamání střídá v případě druholigové Zbrojovky Brno druhé. Naopak hodnocení trenéra Tomáše Polácha si jsou hodně podobná. Opakují se slova jako hrozný výkon, bída. Jen fráze o tom, kdy se tým herně probudí a zabojuje o postup, se změnily. Brno má totiž jiné starosti. Musí hlavně druhou nejvyšší soutěž zachránit. „Můžeme si říkat, co chceme, ale hraje se o záchranu. To si asi nikdo nedokázal představit, že se do téhle situace dostaneme," uvedl Polách po prohře 1:4 ve Varnsdorfu.

Brněnská bída pokračuje. Herní i výsledková. "Čtyči jedna, hrozný výkon, hrozný vstup do utkání. Těžko se hledají pozitiva," tvrdil sklesle po utkání kouč Polách, jehož pozice se každým dalším krachem otřásá.

"Převládá u nás obrovský strach z čehokoliv, dostali jsme se do strašné situace a těžko se mi hledají slova. Náš výkon neměl nic, čím bychom soupeře v této soutěži mohli překonat,“ posteskl si. "Jsme bojácní, strach nás přemáhá ve všech zápasech, kromě dejme tomu Dukly a druhého poločasu se Spartou. Je tam křeč, bojácnost, triviální chyby. Náš výkon byl špatný," pokračoval v chmurném hodnocení představení Zbrojovky.

Místo postupu sešup do třetí ligy? Zbrojovka má po další prohře už jen tříbodový náskok na sestupové vody

Jeho tým byl přitom prošpikovaný zkušeností, která by v těžké chvíli měla zabrat. Jenže se tak nestalo. Brno posbíral oi řadu žlutých karet, které kouče naštvaly, stejně jako vyloučení. "Dostáváme spoustu karet za hloupé fauly, kdy něco honíme. A červená? Prohrávali jsme, hráli hrozně, pořád jsme ale měli možnost se vrátit do zápasu a uděláme tohle,“ kroutil hlavou Polách.

Zbrojovka je na dvanáctém místě tabulky s 27 body, když prohrála čtyřikrát v řadě. Předposlední Prostějov má jen o tři body méně. Už ve středu čeká Brno domácí duel s Jihlavou, která je jedenáctá. Kdyby se tabulka hodnotila podle posledních deseti kol druhé nejvyšší soutěže byla by Zbrojovka poslední.