Uříznuté prasečí hlavy u stadionu v Olomouci? Policie zadržela cizince. Praktiky nejhorších mafiánů, děsí se vedení Sigmy

Uříznuté prasečí hlavy u stadionu v Olomouci? Policie zadržela cizince. Praktiky nejhorších mafiánů, děsí se vedení Sigmy

V souvislosti s incidentem u Androva stadionu v Olomouci, jehož vstup z pátku na sobotu potřísnil neznámý pachatel červenou barvou a umístil tam tři uříznuté prasečí hlavy, zadržela policie devatenáctiletého cizince. Případ zatím vyšetřuje pro podezření z poškození cizí věci, sdělila mluvčí olomoucké policie Ivana Skoupilová. Na policii se obrátilo v sobotu ráno vedení Sigmy.

Pachatel stadion poškodil u hlavního vchodu, kde potřísnil vstupní dveře a okolní fasády tekutinou červené barvy, na skleněné výplni dveří vylepil plakáty s nápisy vyzývajícími k odstoupení vedení klubu a na betonových sloupcích před vstupem umístil tři prasečí hlavy. "V souvislosti s případem jsme krátce po činu zadrželi devatenáctiletého cizince. Policisté se celou záležitostí intenzivně zabývají a zjišťují veškeré souvislosti a okolnosti případu," uvedla mluvčí.

Případ policisté kvalifikovali jako poškození cizí věci, nevylučují ale během vyšetřování možné rozšíření právní kvalifikace. "Vzhledem k tomu, že prověřování je na samém začátku, nelze k věci v tuto chvíli uvést bližší informace," doplnila mluvčí.

Incident zřejmě souvisí s nespokojeností fanoušků s klubem, který měl za sebou sérii prohraných zápasů. Nespokojení fanoušci na plakátech vyzvali klub ke změnám. "Už toho bylo vážně dost. Prasata z vedení, vzdejte se velení," uvedli. Předseda představenstva Petr Konečný v reakci na událost napsal, že funkcionáře šokovala vulgarita a agresivita. "Tento skutek připomíná snad jen praktiky těch nejhorších mafiánů. Nemohu se ubránit dojmu, že jde o cílenou snahu rozhodit náš klub v posledních kolech základní části sezony," uvedl na webu Sigmy.

Prasečí hlavy a plakáty se na stadionu objevily den před domácím utkáním s Jabloncem. Fotbalisté Olomouce nakonec v neděli zvítězili ve 28. ligovém kole nad Jabloncem 1:0 - doma vyhráli poprvé od začátku října a po sedmi zápasech. V tabulce je osmá. Olomoučtí fanoušci pokračovali v protestech proti vedení klubu i během utkání. V 19. minutě část publika demonstrativně opustila tribuny, což mělo symbolicky připomenout rok založení klubu 1919.