Sejk má formu jako hrom. Že by byl útočníkem číslo jedna ve Spartě, na to ho nevidím. Nizozemsko mu sedí, hlásí expert

Sejk má formu jako hrom. Že by byl útočníkem číslo jedna ve Spartě, na to ho nevidím. Nizozemsko mu sedí, hlásí expert

Forma jako hrom zdobí v posledních týdnech českého reprezentanta Václava Sejka. Ten v dresu Rody Krekrade řádí a za posledních devět utkání dal šest branek. Říká si mladík o návrat do Sparty? Nebo bude mít nizozemský klub sílu na to, aby bombarďáka vykoupil a Čech si v jeho dresu zahrál nejvyšší soutěž? "Opci nemají, ale říkám si, zda by Sejk byl ve Spartě útočník číslo jedna… Spíš to tak nevidím. Každopádně na sebe hodně upozorňuje. Nizozemsko mu sedlo," uvedl expert Jan Morávek pro Livesport Zprávy.

Morávek, který dlouhá léta působil v Německu, pravidelně hodnotí, jak si vedou Češi v zahraničních ligách. A pochopitelně mu nemohlo uniknout, jak se daří Sejkovi v dresu Rody. "A to k tomu nepočítáme povedený reprezentační sraz. Václav Sejk má střeleckou formu, je to super!" chválí bývalý hráč Bohemians.

"Důležité je, že pravidelně hraje a dostal se i do základní sestavy. V jeho věku je dobré, že si vyzkouší, jak to v zahraničí chodí a funguje. Navíc Rodě se daří, hrají stále o přímý postup," dodává s tím, že bude zajímavé sledovat, zda budou mít jeho současný klub sílu Sejka případně koupit, nebo zda se vrátí na Letnou.

Proč se Sejkovi v Nizozemsku daří, o tom expert už dříve hovořil v rubrice "Prostor Jana Morávka." Ten tvrdí, že se v Nizozemsku hraje fotbal, který by měl mladým hráčům vyhovovat. "A hlavně se tam s nimi i jinak pracuje. Janošek a Sejk jsou takové první vlaštovky, které snad otevřou cestu i dalším českým klukům, kteří třeba trochu narazili tady v Česku. Je to rozhodně ku prospěchu našeho fotbalu," dodává.