Zákaz bubnování na fotbale? Hradecký soud ve sporu ohledně fandění ve Studenci opět nerozhodl

Zákaz bubnování na fotbale? Hradecký soud ve sporu ohledně fandění ve Studenci opět nerozhodl

Bude na fotbalových zápasech ticho jako v kostele? Možná budou muset fanoušci v ochozech oželet bubny i jiné nástroje, kterými ženou svůj tým do útoku. Rozhoduje se u soudu v Hradci Králové, kam museli zástupci SK Studenec, malého amatérského klubu z liberecké I. A třídy. Jeden z tamních obyvatel totiž tvrdí, že jej ruší hluk spojený s fotbalovými zápasy a chce si soudně vynutit zákaz bubnování. "U soudu jsme byli pět hodin, ale opět se nerozhodlo," uvedl pro eFotbal.cz Martin Hrubý, trenér Studence.

Spor se táhne už osm let. Podobným stížnostem, jako je ta od rodiny pana Karla Pokorného směrem k fotbalovému Studenci, čelí celá řada menších klubů. Dá se tedy v nadsázce říct, že na verdikt soudu v Hradci Králové čeká celá republika. Rozsudek by mohl mít vliv na celý fotbal. I proto v úterý vypovídala u soudu celá řada svědků. Třeba předseda konkurenční Bělé, která se při zápasech může opřít o podporu dechové sekce a to včetně vuvuzel, které byly jakýmsi symbolem MS 2010 v Jihoafrické republice.
 
„Dochází ke značnému hluku, který žalobci vnímají jako velmi rušivý a nepřiměřený místním poměrům,“ zaznělo v minulosti tvrzení žalujících a zaznívá stále znovu. A tak se řízení protahuje a protahuje. Dokud nepadne pravomocné rozhodnutí, tak se na fotbale ve Studenci bubnuje dál. Jednou za čtrnáct dní.
 
Soud bude v Hradci Králové pokračovat 14. května v devět hodin ráno.