Fiorentina se trápí a je pod tlakem. Trenér prosí fanoušky o podporu v bitvě s Plzní

Fiorentina se trápí a je pod tlakem. Trenér prosí fanoušky o podporu v bitvě s Plzní

Posledních pět zápasů v italské lize proměnila Fiorentina v pouhé tři remízy, z posledních deseti utkání v Serii A pak vyhrála jen dva. Soupeř Viktorie Plzeň zkrátka nepůjde do čtvrteční odvety čtvrtfinále Konferenční ligy v ideálním rozpoložení a kouč italského celku Vincenzo Italiano to dobře ví. "Teď myslíme pouze na odvetu s Viktorií Plzeň," prohlásil italský kouč den před utkáním a poprosil fanoušky o podporu. Úvodní duel v Doosan Areně skončil 0:0.

"Čeká nás jeden z nejdůležitějších týdnů od doby, co trénuji ve Florencii. Od zítřka do příští středy sehrajeme zápasy o postup do semifinále Konferenční ligy a finále Italského poháru. V tuto chvíli však myslíme pouze na jeden duel a tím je odveta s Viktorií Plzeň," prohlásil trenér Italiano, jehož svěřenci si z Česka přivezli bezbrankovou remízu 0:0.

"Pracovali jsme na tom, abychom zvýšili kvalitu, byli rychlejší a především důraznější před brankou," dodal trenér Fiorentiny, kterého zároveň nadchla podpora fanoušků. "Potěšilo mě, že jsem po městě viděl mnoho transparentů, které všechny zvaly, aby ve čtvrtek lidé přišli na stadion," doplnil zkušený kouč.

"Znám své chlapce a vím, jak moc chtějí být v tak důležitém zápase podporováni. Nechme stranou nedorozumění, reptání a lítost nad tím, co mohlo být a nebylo. Pojďme všichni táhnout za jeden provaz, abychom se pokusili dosáhnout něčeho mimořádného," vyzval na závěr Italiano fanoušky Fiorentiny.