Souček myslí na léta po kariéře už teď. Pokud neudělá nějakou botu, zabezpečí se do konce života, tvrdí expert

Souček myslí na léta po kariéře už teď. Pokud neudělá nějakou botu, zabezpečí se do konce života, tvrdí expert
PODCAST

V dnešním díle tak úplně sport v tom pravém slova smyslu rozebírat nebudeme. Často se totiž zapomíná na to, že i sportovci řeší každodenní život tak jako – v uvozovkách – normální lidé a musí se starat o to, aby jejich život běžel bez problémů tak, aby se mohli naplno věnovat tomu, co je živí. S tím je spojená například finanční gramotnost a placení daní.

Jak přemýšlí české hvězdy o tom, co bude po kariéře, a v čem jsou největší daňové problémy českého prostředí z pohledu sportovců? To všechno jsme probrali s Pavlem Šnoblem, člověkem, který se zabývá daňovým poradenstvím a jehož daňových služeb dlouhodobě využívají špičkoví sportovci včetně Tomáše Součka, Ester Ledecké nebo Markéty Vondroušové.

Téma finanční gramotnosti sportovců se dostává čím dál častěji i mezi veřejnost. Dnešní epizoda podcastu Livesport Daily se věnuje především daňovým úskalím českých sportovců, velkým rozdílem mezi Českem a zahraničím a tomu, jak by měl sportovec přemýšlet o daních a financích obecně. A kdo je ideálním příkladem toho, jak by to mělo vypadat?

Všech dosavadních 239 epizod podcastu je k dispozici zde

"Na první dobrou mě napadl Tomáš Souček, který myslí už teď na ta léta po kariéře. A to se bavíme o někom, kdo je ultra úspěšný, kdo vydělává velké peníze a kdo pokud neudělá nějakou botu, tak se zabezpečí do konce života," říká expert Pavel Šnobl.

V dnešní epizodě podcastu Livesport Daily jsme také řešili:

Případ Davida Lafaty a změnu po jeho kauze.

Sportovce jako zaměstnance a jako podnikatele.

Vliv daní na výběr sportovního angažmá.

Nový díl Livesport Daily najdete na oblíbených podcastových platformách – Spotify, Apple Podcasts a Google Podcasts.