Neporazil Rapid a přehrály ho Sturm Graz i LASK Linec, přesto Salzburg míří na mistrovství světa klubů

Neporazil Rapid a přehrály ho Sturm Graz i LASK Linec, přesto Salzburg míří na mistrovství světa klubů

Posledním evropským celkem, který si zajistil místenku na budoucím mistrovství světa klubů, které se uskuteční na americké půdě v průběhu června a července roku 2025, se stal rakouský Red Bull Salzburg.

Podle informací agentury AP mu k tomu pomohla skutečnost, že Arsenal uprostřed tohoto pracovního týdne vypadl ve čtvrtfinále Ligy mistrů s Bayernem Mnichov.

Evropská mužstva se mohou kvalifikovat na šampionát po celkovém triumfu, případě prostřednictvím hodnocení svých výkonů v Lize mistrů v posledních čtyřech letech.

Na základě toho si mohou své místo na nově vzniklém prestižním turnaji zajistit pouze dva kluby z jedné země. Protože mají šampioni výjimku, Arsenal letos potřeboval celkové prvenství...

Souček myslí na léta po kariéře už teď. Pokud neudělá nějakou botu, zabezpečí se do konce života, tvrdí expert

Samotný Salzburg se kvalifikoval do skupinové fáze Champions League čtyřikrát v řadě, z šestadvaceti duelů se však radoval z výhry pouze šestkrát a do vyřazovací fáze pronikl jen jednou a to v sezoně 2021/2022, v níž následně ztroskotal na Bayernu.

V dubnu 2024 navíc sedmnáctinásobný mistr Rakouska rozhodně slavnou formu nemá. Své soutěži sice vládne díky skóre, nicméně v posledních čtrnácti dnech podlehl jak Sturmu Graz, tak LASKu Linec a s Rapidem Vídeň před domácím publikem pouze remizoval.

Na akci, jež bude propagovat tradiční světový šampionát, který se v USA, Kanadě a Mexiku uskuteční o rok později, se představí tři poslední držitelé prvenství v LM, čili Chelsea, Real Madrid a Manchester City.

Ancelotti byl hrdý na obětavé hráče Realu: Byl to boj o přežití a šlo o jediný způsob, jak uspět na hřišti City

Dle již naťuknutého hodnocení je doplní Bayern Mnichov, Paris Saint-Germain, Inter Milán, FC Porto, Benfica Lisabon, Borussia Dortmund, Juventus Turín a Atlético Madrid.

Pokud jde o další účastníky, fanoušci se mohou těšit na Flamengo, Palmeiras, Al Hilal, Urawu Red Diamonds, Al Ahly, Wydad Casablancu, Monterrey nebo Seattle Sounders.

Čtyřletý cyklus bude připomínat mistrovství světa, každoroční turnaj ale neskončí. Od roku 2024 budou hrát pouze šampioni nejprestižnějších klubových soutěží z každého kontinentu. Novinkou bude, že vítěz evropské Ligy mistrů bude nasazený přímo do finále.

Juventus musí vyplatit Ronaldovi téměř čtvrt miliardy. Italský gigant prý dluží hvězdě Al Nassru dvakrát víc