Fantastický Messi! Dvěma góly a asistencí se postaral v utkání MLS o výhru Miami, mezi střelci je hvězda druhá

Dvěma góly a asistencí zařídil Lionel Messi fotbalistům Interu Miami v zámořské lize MLS vítězství 3:1 nad Nashvillem. Argentinský mistr světa si vylepšil bilanci na sedm branek v pěti zápasech a je druhý v pořadí střelců. Před osminásobným držitelem Zlatého míče je Kolumbijec Cristian Arango z Realu Salt Lake, který dal v dosavadním průběhu sezony o jeden gól více. Odehrál ale devět utkání.

Miami prohrávalo od druhé minuty po vlastní brance Franca Negriho, ale Messi brzy nato vyrovnal po přihrávce Luise Suáreze. Jejich další bývalý spoluhráč z Barcelony Sergio Busquets po Messiho rohovém kopu hlavou poslal domácí tým před koncem prvního poločasu do vedení a skóroval poprvé od loňského příchodu do floridského klubu. V 81. minutě zpečetil šestatřicetiletý Messi výhru Miami z pokutového kopu.

Miami je po deseti zápasech s 18 body v čele Východní konference. Loni v ní skončilo předposlední a nepostoupilo do play off. Messi do klubu přišel v létě v průběhu sezony po konci angažmá v Paris St. Germain.

„Myslím, že v první půli to ještě nebyl z naší strany optimální výkon, ale po přestávce jsme se krůček po krůčku zlepšovali. Moc nám pomohlo rychlé vyrovnání, kdy se míč dostal k Messimu a ten dal gól. To byl klíčový okamžik," hodnotil hlavní trenér Gerardo Tata Martino.