Nová výzva pro Portugalce Mourinha? Slavného kouče láká turecký gigant i na Ligu mistrů

Nová výzva pro Portugalce Mourinha? Slavného kouče láká turecký gigant i na Ligu mistrů

Odolá José Mourinho lákadlu v podobě toho, že by vedl tým v Lize mistrů. Slavného Portugalce láká na lavičku turecký gigant Fenerbahce Istanbul a v Anglii už píší o tom, že jednání běží na plné obrátky. Mourinho je bez práce od ledna, kdy skončil na lavičce italského AS Řím. Od té doby byl jednašedesátiletý kouč spojován s řadou slavných klubů i exotickým angažmá v Saúdské Arábii, žádnou nabídku ale zatím nepřijal.

Nejnovější zprávy z Turecka tvrdí, že Mourinha již kontaktoval s nabídkou předseda Fenerbahce Aziz Yildirim. V klubu, který skončí v tamní nejvyšší soutěži pravděpodobně na druhém místě, by se potkal v případě dohody třeba s Fredem, jehož vedl na Old Trafford v roce 2018.

Tureckou nejvyšší soutěž vede dvě kola před koncem Galatasaray o šest bodů. Fenerbahce tak má jistou vstupenku do Ligy mistrů, jelikož třetí Trabzonspor jej již nemůže dostihnout. Nicméně šéfové klubu by do budoucna chtěli s klubem až na úplný vrchol. Mourinho byl ve svém posledním působišti úspěšný, když AS Řím dovedl v roce 2022 k triumfu v Konferenční lize. Kvůli špatným výsledkům byl ale letos odvolán a nahradil jej Daniele De Rossi.

To tu ještě nebylo. Slavný Mourinho v roli outsidera, favoritem na místo kouče na Old Trafford je Němec Tuchel