Skvělá zpráva pro Viktorii Plzeň! Padlo klíčové rozhodnutí, západočeský klub se může těšit na 120 milionů

Skvělá zpráva pro Viktorii Plzeň! Padlo klíčové rozhodnutí, západočeský klub se může těšit na 120 milionů

Viktoria Plzeň o další čtyři roky prodloužila smlouvu s generálním partnerem společností Doosan Škoda Power. Součástí nového kontraktu je i to, že stadion ve Štruncových sadech nadále ponese název Doosan Arena. Západočeši o tom informovali v tiskové zprávě. Aktuálně třetímu klubu prvoligové tabulky podle spekulací spolupráce se strojírenskou společností ročně vynese zhruba 30 milionů korun.

Doosan Škoda Power a Viktoria jsou partnery již téměř 20 let od sezony 2005/06. Západočeši za tu dobu šestkrát získali ligový titul, jednou ovládli domácí pohár, čtyřikrát si zahráli skupinu Ligy mistrů a letos došli do čtvrtfinále Evropské konferenční ligy.

"Nesmírně si této spolupráce vážíme, podpora společnosti Doosan Škoda Power je pro nás klíčová a troufnu si tvrdit, že oboustranně úspěšná. Má slova potvrzuje i to, že touto novou smlouvu překročíme hranici dvaceti let vzájemné podpory, což je naprosto mimořádné a jen to dokresluje vzájemné synergie,“Společně jsme za tu dobu slavili nejen velké úspěchy na fotbalovém hřišti, ale hlavně dělali radost fanouškům a podíleli se na řadě aktivit v rámci celého města Plzeň i Plzeňského kraje," uvedl předseda představenstva a generální ředitel klubu Adolf Šádek.

"Délka spolupráce klubu s generálním partnerem je úctyhodná, velmi si jí vážíme a i do budoucna uděláme maximum pro oboustrannou spokojenost. Myslím, že před sebou máme další výzvy a plány rozvoje klubu s velkým důrazem na výchovu mladých talentů. Těšíme se na další úspěšné společné roky," řekl člen představenstva klubu a zástupce rakousko-švýcarských vlastníků Viktorie Martin Dellenbach.

Jsme rádi, že můžeme být již skoro 20 let hrdým partnerem klubu, který je jedním z nejúspěšnějších v České republice. Pevně věřím, že tímto spojením přispíváme k rozvoji sportovních aktivit pro mládež v regionu a zároveň velmi dobře propagujeme zvuk českého špičkového strojírenství nejen v rámci České republiky, ale i v Evropě,“ řekl Youngki Lim, generální ředitel DOOSAN Škoda Power. Naši zaměstnanci jsou vášnivými fanoušky klubu a žijí úspěchy Viktorie v domácích i mezinárodních soutěžích,“ doplnil při podpisu smlouvy