Fenomén Janošek, žasnou v Nizozemsku! V Bredě je nejproduktivnějším hráčem, dal gól roku

Fenomén Janošek, žasnou v Nizozemsku! V Bredě je nejproduktivnějším hráčem, dal gól roku

O málokterém přestupu lze konstatovat hned po první sezoně, že se povedl nad očekávání. U Dominika Janoška tohle platí. Krok do druhé nizozemské ligy se ukázal jako téměř dokonalý. Je nejproduktivnějším hráčem NAC Breda, navíc ji táhne v baráži směrem do první ligy. Co víc si přát?

Janošek měl parádní vstup do sezony a ve skvělých výkonech pokračoval i v jejím průběhu. Spokojenost panovala na obou stranách. Navíc Čech své výkony šroubuje nahoru, vše dokáže podpořit i skvělými čísly. Naposledy v pondělí, kdy v úvodním duelu play off o Eredivisie vstřelil Rodě Kerkrade, po základní části soutěže třetímu týmu tabulky, dvě branky.  Nejprve proměnil penaltu, načež se o pár minut později za vápnem opřel do míče a ten málem protrhl síť. Nesmírně těžký kop zvládl dokonale.

Třináct vstřelených branek z českého hráče udělal nejlepšího střelce týmu, stejně tak kraluje asistentům s deseti přihrávkami na gól. V Bredě si Janoška zamilovali a tamní deník komentoval pondělní výkon titulkem „Fenomén Janošek“.

 „Krásný večer. Konečně jsme hráli jako tým, spolu,“ radoval se český záložník. Narážel přitom na špatnou formu před play off, kdy Breda z osmi utkání vytěžila jen sedm bodů a do play off o elitní ligu postoupila z posledního možného místa.

„Výsledek mohl být ještě lepší, třeba 4:0. To je škoda. Gól Rody byl ale nádherný, to musím uznat. Náskok dvou branek může být ošidný, musíme dát pozor. Vidíme se v pátek,“ hercoval ještě fanoušky. 

Zcela logicky se nabízí myšlenka, co přijde během léta. Pokud se Breda neprobojuje do první nizozemské ligy, dá se čekat, že by mohlo přijít laso tamní nejvyšší soutěže. O pozornost si jistě říká v konkurenčních ligách. O Bredě se tam dobře ví. Loni do belgického Leuvenu přestoupil za 1,2 milionu eur Ezechiel Banzuzi, v roce 2021 lovila v tomto klubu Boloňa a Heerenveen, které utratily dohromady 1,5 milionu eur, rok předtím si sáhl pro posilu dokonce anglický Brighton.

 Na tyhle myšlenky je ale ještě brzy. Janošek má v hlavě jen páteční odvetu s Kerkrade. Jak ukázal, pro Bredu může bát na cestě do ligy klíčovým hráčem. Za soupeře pro změnu nastupuje Václav Sejk, jenž je v Rodě na hostování ze Sparty.