Po titulu do Španělska? O Krejčího stojí Girona. Z kapitána Letenských chce udělat nejdražší posilu v historii! Sparta chce víc

Po titulu do Španělska? O Krejčího stojí Girona. Z kapitána Letenských chce udělat nejdražší posilu v historii! Sparta chce víc

Ladislav Krejčí během léta s největší pravděpodobností opustí Spartu. Kam jeho kroky povedou zatím není jisté, jedním ze zájemců je ale podle španělských médií Girona. Ambiciózní katalánský celek za letenského kapitána údajně nabízí deset milionů eur. 

 

Český reprezentant má v hlavním městě smlouvu jen do června 2025 a je pravděpodobné, že Spartu v létě opustí. Úřadující mistr však s deseti miliony eur není zcela spokojen, sumu by rád výrazně navýšil. Za svého kapitána by rád dostal ještě tři až čtyři miliony navíc.

DALŠÍ BRNĚNSKÉ PŘEKVAPENÍ: PENÍZE ZA KREJČÍHO DOSTANE BARTONĚK. NEVĚŘÍM, ŽE BUDE ZÁBRANSKÝ JEN JAKO LOUTKA, TVRDÍ EXPERT

Girona má jistou účast v příštím ročníku Ligy mistrů a postup do milionářské soutěže ji zajistí výraznou finanční injekci. Podle deníku Relevo by tak probíhají jednání s velkou pravděpodobností měla vyústit v dohodu. Krejčí by po přestupu mohl naskočit přímo do základní sestavy. Kabinu katalánského celku po letošní sezoně opustí stoper Eric García a dalšími středními obránci v současném kádru jsou stárnoucí Daley Blind (34), Juanpe (33) a David López (34).

Pětadvacetiletý Krejčí s fotbalem začínal v Brně a barvy Sparty hájí od července 2019. Za klub zatím nastřílel 44 branek a letos s ním míří za obhajobou mistrovského titulu. Zájem o něho mají i lisabonský Sporting nebo Betis, sám fotbalista spekulace rozvířil začátkem března. "Odchodu se nebráním. Já už jsem si ten sen a slib, který jsem klubu dal, splnil, v tom mám čisté svědomí," řekl tehdy.

Krejčí by se mohl stát rekordní posilou skromného katalánského klubu. Zatím nejvíce peněz Girona poslala do ukarjinského Dnipro-1 za střelce Artema Dovbyka. Ten vloni v létě přišel za necelých osm milionů eur.  

Zdroj: Girona CF