Jediná radost Baníku? Neporazitelná rezerva drtí soupeře v MSFL, gól už nedostala 666 minut

Jediná radost Baníku Ostrava? Rezerva. Áčko slavného klubu se sice probojovalo v nejvyšší soutěži do skupiny o titul, jenže výsledkově je to bída, svěřenci trenéra Pavla Hapala už týdny nepoznali vítěznou radost a nepotěšili ani věrné fanoušky. Těm naopak rozdává radost třetiligová rezerva. Baník B po vítězství 3:0 nad Blanskem vede tabulku o jedenáct bodů před Zlínskem a nikdo nepochybuje o tom, že soutěž vyhraje.

V mistrovském zápase baníkovské béčko padlo letos jen jednou, 10. března nestačilo na rezervu Karviné. Od té chvíle je to jízda svěřenců Josefa Dvorníka soutěží. Devět výher a jedna remíza při skóre 20:3, to je obdivuhodná bilance. Momentálně má lídr MSFL osm vítězných zápasů v řadě. „Jsem velmi rád, že jsme prodloužili sérii. Myslím si, že to je pro kluky odměna za to, jak pracují v tréninkovém procesu," pochvaloval si Dvorník.

Posledního soupeře pochválil za to, že nepřijel betonovat a snažil se o útočnou hru, všechno ale bylo marné. Baník B už plných 666 minut neinkasoval. A tak mohl ostravský kouč zase jen chválit. "Musím říct, že do defenzívy jsme pracovali dobře. Soupeř měl přesto také dva momenty, kdy nás Miky Kubný podržel," konstatoval na klubovém webu.

V dalším kole se rezerva Baníku představí na půdě momentálně třetího Znojma. Povede se mu opět získat tři body a udržet čisté konto? Bez ohledu na to se jasně ukazuje, jak dobře ostravský klub pracuje s talenty a o budoucnost se nemusí bát. Nejlepším střelcem týmu je ovšem s 9 góly Ondřej Chvěja, kterému je už 25 let...