Plzeň chtěla zahrávat v Edenu dvakrát penaltu. Situaci řešil VAR šest minut, Ogbu soupeře nekopl, rozhodl sudí Rouček

Plzeň chtěla zahrávat v Edenu dvakrát penaltu. Situaci řešil VAR šest minut, Ogbu soupeře nekopl, rozhodl sudí Rouček

Dvakrát se Viktoria Plzeň dožadovala v Edenu ve třetím kole nadstavbové skupiny o titul dožadovala odpískání pokutového kopu. Ani jednou se ale penalta nekopala. Ve druhém případě hrál zásadní roli systém VAR, sudí Karel Rouček totiž nejprve ukázal na penaltový puntík. "Na hřišti jsem to viděl jako penaltu, že Ogbu kopl hráče Mosqueru, ale VAR intervenoval, že ke kopnutí nedošlo, tak jsem verdikt odvolal," přiznal před kamerami O2 TV hlavní rozhodčí Rouček. Slavia zápas vyhrála 3:0.

První situaci po níž se plzeňský Mosquera dožadoval nařízení penalty řešil sudí hned v úvodní minutě. Tam ale do píšťalky nezadul. "Byl tam souboj tělo na tělo, Mosquera to neustál a upadl. VAR vše samozřejmě zkoumal a neshledal tam porušení pravidel," prohlásil do kamer hlavní arbitr v Edenu.

To ve druhém případě po střetu Ogbua s kolumbijským hráčem Viktorie Plzeň ukázal na penaltový puntík. "Na hřišti to za mě byla penalta. Viděl jsem, že Ogbu kopl pravou nohou hráče Mosqueru. Následoval dlouhý přezkum, byl tam výpadek technky, bylo to na hrací ploše docela nervozní," líčil nepříjemnost Rouček.

"Nicméně VAR intervenoval, že ke kopnutí pravou nohou nedošlo, tak jsem to odvolal. Šest minut se to zkoumalo, bylo to nepříjemné pro všechny strany. Vlastně ani VAR nemůže nic dlěat, když nejde technika. Zavolal mě, ale já tam viděl jen čmouhy, bylo to dost nepříjemný. Ale důležité bylo, že jsme se dopracovali k finálnímu verdiktu, což se nakonec tak stalo," doplnil s tím, že se penalta nepískala správně. Moderátor ve studiu O2 TV se následně omluvil sudímu Rouškovi omluvil za problémy s technikou.