Guľa na cestě za Krmenčíkem. Slovenský trenér by měl převzít kyperský Apollon Limassol

Guľa na cestě za Krmenčíkem. Slovenský trenér by měl převzít kyperský Apollon Limassol

Bývalý trenér plzeňské Viktorie Adrian Guľa vyhlíží nové angažmá. Slovenský kouč, který je od poloviny loňského listopadu bez práce, údajně jedná s kyperským Apollonem Limassol. V šestém klubu kyperské nejvyšší soutěže by se Guľa mohl potkat i s bývalým českým reprezentantem Michaelem Krmenčíkem. 

Osmačtyřicetiletý trenér v listopadu 2023 skončil na lavičce Dunajské Stredy kvůli neuspokojivým výsledkům po necelém roce a půl. Slovenský tým v sezoně 2022/2023 dovedl ke druhému místu v lize, start do aktuální sezony mu ale nevyšel. V předkole Evropské konferenční ligy nedovedl tým přes gruzínskému Gori a v lize vyhrál pouze sedm z úvodních 14 duelů. 

Nyní vyhlíží první angažmá mimo střední Evropu. Kromě Česka a Slovenska si Guľa vyzkoušel také polskou ligu, v níž trénoval Wislu Krakov. Angažmá v tradičním klubu mu ale vůbec nevyšlo a sezona skončila pádem do druhé nejvyšší soutěže. 

Nyní slovenský trenér poprvé v kariéře míří na jih Evropy. Apollon jehož dres obléká i má za sebou nevydařený ročník, v němž se mu nepodařilo ani postoupit do skupiny o titul. Sezona nevyšla ani Krmenčíkovi, který dal pouhé dvě branky. Pokud by Guľa s kyperským šampionem z roku 2022 opravdu podepsal, mohl by s českým útočníkem navázat na krátkou plzeňskou spolupráci.  Krmenčík v roce 2020 opustil Plzeň jen měsíc po Guľově příchodu. 

ČERMÁK A SPOL. JSOU BEZ TRENÉRA. GUĽA MUSEL OPUSTIT DUNAJSKU STŘEDU I PŘES SÉRII PĚTI DUELŮ BEZ PORÁŽKY