Čermák a spol. jsou bez trenéra. Guľa musel opustit Dunajsku Středu i přes sérii pěti duelů bez porážky

Čermák a spol. jsou bez trenéra. Guľa musel opustit Dunajsku Středu i přes sérii pěti duelů bez porážky

Adrian Guľa (48) už dále ve slovenské nejvyšší soutěži nepovede celek DAC 1904 Dunajská Streda, s nímž se loučí více než půl roku před vypršením stávajícího kontraktu.

Protože mužstvo s pěti explzeňskými borci v sestavě (Kaša, Káčer, Čermák, Trusa a Herc) neprohrálo pětkrát za sebou a v rámci této série hned čtyřikrát zvítězilo, pro mnohé jde o překvapivý krok.

Bývalý stratég slovenské jednadvacítky, Žiliny, Trenčína, Plzně i Wisly Kraków vedl žlutomodrý tým z jihu Slovenska od léta 2022 a v rámci tří soutěží odkoučoval celkem 61 zápasů.

V mužstvu, které ztrácí po čtrnácti kolech na vedoucí Slovan Bratislava jedenáct bodů, skončili i asistent Ladislav Kubalík a kondiční kouč Martin Kojnok.

"Všem třem děkujeme za spolupráci a do další kariéry jim přejeme hodně úspěchů. Jméno nového kormidelníka oznámíme už brzy," zaznělo na oficiálních stránkách dac1905.sk.

V aktuální sezoně Niké ligy jde už o šestou změnu trenéra. Ke změně už předtím sáhly Zemplín Michalovce, Ružomberok, Košice, Banská Bystrica i Zlaté Moravce, v nichž vystřídal Vladimíra Cifraniče Michal Hipp.

© DAC 1904