Ubrousek s první Messiho smlouvou v Barceloně se vydražil za 22 milionů

Ubrousek s první Messiho smlouvou v Barceloně se vydražil za 22 milionů

Slavný ubrousek, na němž FC Barcelona před téměř čtvrtstoletím přislíbila první smlouvu tehdy třináctiletému Lionelu Messimu, se vydražil za 762.400 liber (22 milionů korun). Uvedla to dnes britská síň Bonhams, jež aukci s vyvolávací cenou 300.000 liber (8,8 milionu korun) organizovala.

Ubrousek z restaurace pochází ze 14. prosince 2000. Mladičký Messi byl tehdy na zkoušce v Barceloně a katalánský klub váhal s podpisem smlouvy.

Tehdejší sportovní ředitel Carles Rexach však Messiho otce Jorgeho a agenta Horacia Gaggioliho na schůzce v tenisovém klubu Pompeia ubezpečil, že Barcelona o talentovaného Argentince stojí. A protože neměl po ruce papír, závazek klubu podepsat s Messim kontrakt stvrdil na ubrousku.

Situace kolem Frimponga? Citizens už jednají, Arsenal s Bayernem zatím vyčkávají

Ještě toho dne dohodu formálně potvrdil prezident klubu Joan Gaspart a následující měsíc byla smlouva oficiálně podepsána.

Messi zůstal v Barceloně dalších dvacet let, se 672 góly se stal nejlepším střelcem v klubové historii a získal s ní rekordních 34 trofejí včetně deseti titulů ve španělské lize a čtyř triumfů v Lize mistrů. V roce 2021 z Barcelony odešel Messi do Paris Saint-Germain a od loňska hraje za Inter Miami.

Foto: FC Barcelona