Je Zafeiris na odchodu ze Slavie? Nikam nejde. Chceme posílit, ne oslabit, vzkazuje Tvrdík

Je Zafeiris na odchodu ze Slavie? Nikam nejde. Chceme posílit, ne oslabit, vzkazuje Tvrdík

Christos Zafeiris se v posledních týdnech trápí. Šikovný Nor prakticky vypadl ze základní sestavy trenéra Jindřicha Trpišovského a když nastoupí působí na hřišti až apatickým dojmem. Na soutěžní gól jednadvacetiletý záložník čeká od konce listopadu a na přesný ligový zásah ještě o měsíc déle. I proto se začíná mluvit o možném přestupu. Předseda představenstva vršovického klubu Jaroslav Tvrdík tuto variantu důrazně odmítl. 

„Zafi nikam neodchází,“ napsal na sociální síti X Tvrdík. „Je to mladý hráč, který ve Slavii ještě neukázal, co umí. Cílem léta je posílit, ne oslabit.“ Otázkou je, jestli by odchod mladého Nora byl pro sešívané v aktuální chvíli oslabením. Hlavně v případě, kdyby se ho povedlo zajímavě zpeněžit.

ŠÍLENÝ TREJD MEZI SLAVIÍ A PLZNÍ? SEŠÍVANÍ PO STAŇKOVI ÚDAJNĚ ZATOUŽILI TAKÉ PO NEJVĚTŠÍCH HVĚZDÁCH VIKTORIE. TVRDÍK VŠE POPŘEL

Spekuluje o zájmu zahraničních týmů, které by norského reprezentanta do 21 let ze Slavie rády vykoupily. Ani klub ani hráč ale aktuálně o konci vzájemné spolupráce neuvažují. „Jsme v aktivním kontaktu s hráčem i agentem a oba chtějí zůstat,“ smetl tuto variantu ze stolu nejvyšší představitel vršovického celku.

Norovy výkony v posledních týdnech ale nejsou zdaleka ideální a spekulace se kvůli tomu začínají množit. Pryč jsou jeho neotřelá řešení v závěrečné třetině hřiště. Marně bychom hledali jeho prostrkávačky a příliš mu nevychází ani individuální průniky. V aktuální sezoně nedokázal naplnit potenciál, se kterým do Slavie minulý rok v lednu přicházel a který v jarní části loňského ročníku naznačil.

PROČ BY MĚL JUREČKA KONČIT V EDENU? PŘIJDE MI TO ZVLÁŠTNÍ, JE TO NADSTANDARDNÍ HRÁČ, NECHÁPE EXPERT RAJNOCH

Trenér Trpišovský navíc několikrát v minulosti prokázal, že si na hráčích více cení bojovnosti a fyzické připravenosti, než technických dovedností. Jako jeden případ za všechny můžeme zmínit brazilského kouzelníka Ewertona, který se ve Slavii prosadit nedokázal. Podle Tvrdíka ale Zafeirise podobný osud rozhodně nečeká. 

I přes to, že na povrch vylézají informace o neshodách mezi mladým fotbalistou a trenérem. „Jsem na tréninku a mezi hráči teměř každý den, proto vím, že Zafi funguje úplně v pohodě,“ prozradil Tvrdík.

Zdroj: SK Slavia Praha