Leverkusen to dokázal! V Bundeslize jako první tým v historii neprohrál jediný zápas. Reus se stylově rozloučil s Dortmundem

Leverkusen vítězstvím 2:1 nad Augsburgem dopsal poslední kapitolu neuvěřitelné bundesligové sezony. Bayer zakončil ročník jako první tým v historii bez jediné porážky a získal premiérový titul. Svěřencům Xabiho Alonsa k výhře v závěrečném kole výrazně pomohl brankář Augsburgu Tomáš Koubek, jenž chybnou rozehrávkou daroval gól Victoru Bonifacovi. Poslední ligový zápas v dresu Dortmundu má za sebou Marco Reus. Německý záložník proti Darmstadtu vstřelil gól, ke kterému přidal asistenci a s Vestfálským stadionem se rozloučil výhrou 4:0.

Leverkusen - Augsburg 2:1

Domácí se od úvodního hvizdu chopili otěží utkání a hostující obrana musela odvracet jeden útočný nájezd za druhým. První zásah nakonec Farmaceutům doslova daroval gólman Koubek. Ten nedokázal včas odkopnout míč, který se dostal k Bonifacovi, jenž neměl problém skórovat. Převahu Bayeru podtrhl ve 27. minutě po rohovém kopu Robert Andrich poté, co v malém vápně nikým nebráněný skóroval efektní patičkou. Snížení Fuggerstädter mohlo přijít hned z jejich první šance, pokus Ermedina Demiroviče ovšem zablokoval Jonathan Tah. Andrich na druhé straně ještě před poločasovou pauzou pořádně vystrašil Koubka dalekonosnou ranou mířící jen těsně mimo levou tyč.

Krátce po změně stran se musel opět činit český brankář, když hrudníkem vyrazil pokus Amineho Adliho bodlem z ostrého úhlu. V 62. minutě hry přišel pro domácí mírný šok poté, co chybu v rozehrávce využil krásným obstřelem 18letý debutant v základní sestavě Bavorů Mert Kömür. Do hry se následně dostal střídající Schick a po pár sekundách na hřišti mohl skórovat, jen kdyby mířil o něco níž. Minelu z úvodu následně znovu vykoupil Koubek, který zasáhl proti prudké jedovce Granita Xhaky a také po chybě obrany, kdy uloupil míč zpod kopačky Florianu Wirtzovi. Festival brankářských úchvatností na druhé straně podtrhl Lukáš Hradecký skvělým reflexivním zákrokem.

Zdroj: Bayer 04 Leverkusen

Dortmund - Darmstadt 4:0

Dortmund do utkání vstoupil před obrovským choreem vyjadřujícím dík za služby Reuse. Právě kapitán domácích měl příhodně v 11. minutě jedinečnou příležitost, když po přihrávce Jadona Sancha trefil z oblasti penaltového puntíku pouze břevno. Horní tyč napálil ve velmi podobné šanci také Marcel Sabitzer. Právě tato zdánlivě neúspěšná akce vyústila ve 30. minutě v parádní gól, jehož autorem se stal po přízemní střele k pravé tyči Maatsen. O osm minut později se k zahrávání přímého kopu ze slibné vzdálenosti postavil Reus a krásnou ranou přes zeď zvýšil na 2:0.

Druhá půle začala opět pod taktovkou Dortmundu. Třetí přesný zásah domácích chtěl podle všeho přidat Sancho, při několika slibně se vyvíjejících akcích se mu ale nevydařila koncovka. V 56. minutě mohl druhý gól z přímého kopu vsítit Reus, jeho ránu ke vzdálenější tyči ovšem skvěle vytěsnil Schuhen. V 72. minutě zvýšil už na 3:0 Brandt po chytré přihrávce Sancha. Číslice na světelné tabuli se těsně před koncem utkání změnily ještě jednou a to díky gólu Donyella Malena.

Zdroj: Borussia Dortmund