Jednadvacet talentů z Česka a Slovenska trénovalo blízko hvězd v Realu Madrid, slavily s nimi titul

Jednadvacet talentů z Česka a Slovenska trénovalo blízko hvězd v Realu Madrid, slavily s nimi titul

Parádní zážitek. Jednadvacet talentů z Česka a Slovenska si splnilo sen, když si mohly zatrénovat v prestižní akademii La Fabrica Realu Madrid. Mládežnici ve věku od devíti do dvanácti let dostali možnost účastnit se speciálního tréninkového programu. "Nejenže se učí od nejlepších, ale také dostávají špičkový servis, včetně profesionálního zdravotního dohledu a tréninkového vybavení," říká Lenka Hrabovská, manažerka projektu Fundación Real Madrid pro Českou a Slovenskou republiku.

Děti, které byly vybrány na základě vášně pro hru, mají možnost nahlédnout do zákulisí jednoho z nejslavnějších klubů na světě. Během svého pobytu se seznámily s tréninkovými metodami, které pomohly vybudovat reputaci Realu Madrid jako kolébky legend. „Je to pro ně nezapomenutelný zážitek," komentuje možnost vyzkoušet si, jak to chodí v Bílém baletu Hrabovská.

Vrcholem týdne byla návštěva ligového zápasu mezi Realem Madrid a Deportivo Alavés, kde děti sledovaly vítězství svých idolů 5:0. Byly tak svědky oslav zisku 36. titulu mistra Španělska a mohly zblízka vidět hvězdy jako Thibaut Courtois, Dani Carvajal, Nacho, Toni Kroos, Federico Valverde, Jude Bellingham, Vinícius Jr. a Rodrygo.

foto:  Fundación Real Madrid

"Tréninky jsou zde zcela jiné než v Čechách, Je to hodně zaměřené na přemýšlení a přesnost střely," nabízí své dojmy z výjimečné akce jedna z účastnic Ema Zámostná.

Během týdny se dočkaly další návštěvy stadionu Santiago Bernabéu, kde se seznámily s bohatou historií klubu a prozkoumaly ikonické prostory stadionu. Kromě toho stihly navštívit i další kulturní památky Madridu.

Zmíněný program je příkladem závazku Realu Madrid k rozvoji mladých talentů a podpoře fotbalu v České republice a na Slovensku. Činí tak vše s nadějí, že jednoho dne bude možné vidět českého nebo slovenského hráče v dresu slavného madridského klubu.

Překvapivé zaváhání Barcelony nahrálo Realu Madrid do karet. V LaLize slaví již 36. titul