Příbram je nad propastí. Středočeši v předposledním kole podlehli Varnsdorfu a na záchranu ztrácí dva body

Fotbalisté Varnsdorfu v záchranářském souboji zvítězili nad Příbramí 1:0 a zajistili si druholigovou příslušnost i pro následující ročník. Příbram po prohře ztrácí dva body na čtrnáctý Prostějov a záchranu už nemá ve svých rukách. Středočeši budou muset zvítězit nad Vyškovem a zároveň doufat v zaváhání Hanáků.

Varnsdorf - Příbram 1:0

Do záchranářského duelu nastoupili lépe domácí. Krátce po začátku se po přihrávce Dennyho Samka odpoutal v šestnáctce od obránce Vojta, naneštěstí pro něj jeho následná střela proplachtila daleko od levé tyče. Domácí i nadále přehrávali soupeře. Velkou příležitost měl v 16. minutě strůjce té první Samko, jenž však v souboji jeden na jednoho s gólmanem neuspěl. Oba celky pak navíc za doprovodu hustého deště trápily zdravotní patálie, kdy se jak Varnsdorf tak i Příbram museli uchýlit k neplánovaným změnám v sestavě.

DRAMA VE DRUHÉ LIZE VRCHOLÍ! SESTUPEM JE OHROŽENA SKORO PŮLKA TÝMŮ. NAPOVÍ SOUBOJ PŘÍBRAMI S VARNSDORFEM

Začátek druhé půle se kvůli nepříznivému počasí výrazně opozdil. Emocemi nabitý duel pokračoval i nadále, šancí bylo zpočátku poskrovnu, hra byla často kouskována z důvodu nedovolených zákroků. O jednu větší šanci se však postaral Vojtěch Stránský, jehož střele zpoza vápna vystavil stopku gólman Martin Melichar. Lépe hrající Varnsdorf se nakonec kýžené branky dočkal. V 76. minutě se do centru hlavou z bezprostřední blízkosti opřel Vojta, čímž celku ze severních Čech vystřelil setrvání v druhé nejvyšší české soutěži.

Domácí si tak po cenném vítězství zajistili účast ve druhé lize i pro příští sezonu, hosté si naopak budou muset toto privilegium na dálku vybojovat. Nebude to ale nic jednoduchého, protože Příbram přivítá 25. května silný Vyškov, Varnsdorf ve stejný den poputuje do Olomouce.

Zdroj: FK Varnsdorf

Prostějov - Opava 3:1

Fotbalisté Prostějova porazili ve 29. kole Fortuna národní ligy ve svém olomouckém azylu Opavu 3:1, a udělali tak důležitý krok k záchraně. Hanáky poslal v úvodu do vedení Tomáš Malec, jenž si připsal již osmý přesný zásah v letošním ročníku. Slezané sice ve druhé půli navzdory vyloučení Jaroslava Málka srovnali, v 80. minutě si však domácí vzali zásluhou Jaroslava Harušťáka vedení zpět. Připsali si tak třetí výhru z posledních pěti kol a posunuli se na nesestupovou 14. příčku.

CO SE DĚJE V PŘÍBRAMI? AMBICIÓZNÍ CELEK UŽ ŠEST ZÁPASŮ NEVYHRÁL A BOJUJE O ZÁCHRANU VE DRUHÉ LIZE. POMŮŽE NÁVRAT KAPITÁNA?