Že by byla Příbram třetiligová? Neuvěřitelný, ale budeme bojovat, slíbil trenér Kohout. Odečet bodů může být fatální

Že by byla Příbram třetiligová? Neuvěřitelný, ale budeme bojovat, slíbil trenér Kohout. Odečet bodů může být fatální
OBSAHUJE VIDEO

Příbram si zahrává s ohněm a koleduje si o padáka z druhé ligy. Porážkou ve Varnsdorfu propadla na patnáctou příčku a odvracet sestup bude v závěrečném kole na domácí půdě proti Vyškovu. „Narodil jsem se v Příbrami, vím, jakou má klub historii. Že by měla být třetiligová, to mi přijde neuvěřitelný. Je mi to líto, budeme bojovat,“ slíbil kouč Jiří Kohout.

Příbram má na kontě 32 bodů, což stačí na patnáctou příčku. Za devětadvacet kol jich sice středočeský klub uhrál 34, jenže po verdiktu Odvolací komise FAČR byly týmu dva body odečteny kvůli maření verdiktu Sboru rozhodců a nesplacení dluhů bývalým hráčům. „Odpočet bodů může být fatální, nechci to komentovat, u toho jsem nebyl. Ale mít ty dva body, pomohly by nám hodně, přiznal kouč středočeského celku.

K týmu přišel až v samotném závěru sezony, kdy měl jeho nástup být spíše impulzem probudit tápající mužstvo. Efekt však byl mizivý. Kde kouč našel problém? „Podívejte se na naše skóre. Směrem dopředu tam góly prostě nejsou. Problém je ofenzivní část,“ měl jasno Kohout.

Po utkání ve Varnsdorfu ale přiznal, že v tomto duelu byli domácí lepší. Malinko konkurenceschopní jsme byli v první půli, ale po přestávce domácí vypadali lépe,“ uznal. Bouřka v kabině prý ani nebyla, hru zkusil kouč oživit jedním střídáním. „Ale nic světoborného to nepřineslo. Domácí zaslouženě zvítězili,“ doplnil.

Příbram je nad propastí. Středočeši v předposledním kole podlehli Varnsdorfu a na záchranu ztrácí dva body

„V ofenzivě jsme toho moc nepředvedli, i standardky jsme nevyřešili dobře, chyběla nám herní kvalita na posledních třiceti metrech, bylo tam jen pár zakončení z dálky,“ mrzelo kouče. Rozhodně ale neskládá zbraně. Tým musí bezpodmínečně zvládnout domácí duel s Vyškovem. „Nic balit nebudeme, dokud je aspoň teoretická naděje a ta existuje, když vyhrajeme nad Vyškovem, tak pořád šance na záchranu je. Změnilo se to v tom, že už to nemáme ve vlastních rukou. Ani výhra nemusí stačit,“ shrnul fakta kouč.

Dobře ví, že tým za poslední týden nepředělá na Barcelonu, ani nenacvičí zázračné zakončení a tým najednou nasype v posledním kole sokovi ranec branek. „Teď už se toho moc měnit nedá, bude to o hlavách. Budeme pracovat s hráči po psychické stránce, zkusíme do nic nalít sebevědomí, abychom to zvládli. Určitě s nimi budeme mluvit,“ dodal Kohout s tím, že je mu líto, kam situace v příbramském klubu dospěla.