Priske a Rosický mají nakročeno do velkého evropského klubu. Udělali ho i ze Sparty, tvrdí expert

Priske a Rosický mají nakročeno do velkého evropského klubu. Udělali ho i ze Sparty, tvrdí expert

Sparťanský národ se topí ve štěstí. Na Letné se slaví obhajoba mistrovského titulu. Po třiadvaceti letech. Proč slavný klub čekal na podobnou chvíli tak dlouho? Pod úspěchem nejsou podepsaní jen borci na trávníku. Skvělou práci odvedl trenér Brian Priske a také sportovní ředitel Tomáš Rosický. Ti mají podle experta Romana Poloma našlápnuto do velkého evropského klubu. V dalším dílu podcastu Livesport Daily Polom tvrdí, že evropský klub už ale jejich zásluhou sídlí nyní i na Letné.

"Brian Priske i Tomáš Rosický mají nakročeno k tomu, aby působili v nějakém velkém evropském klubu. Spolu dokázali ten evropský klub udělat i ze Sparty a strašně se mi líbí, jak změnili klubovou kulturu. Úředním jazykem je angličtina a to nejenom v A týmu, ale i v B týmu," říká Polom.

"Jsem strašně rád, že se český fotbal konečně otevřel lidem ze zahraničí, a byl bych moc rád, kdyby se to propisovalo i do mládeže, protože to přináší osvěžení a nové myšlenky. Oba dokázali úplně změnit toxické prostředí, které v klubu panovalo, do absolutně pozitivní nálady," všímá si.

POHLED: Priske Spartu dostal na evropský level. V létě klub bude platit daň za úspěch

Pochopitelně došlo i na rozbor toho, v čem je momentálně letenský klub dál než rival z Vršovic. Polom okomentoval i to, jak velký průvan nastane během léta v kavině mistra. Pravdou je, že se skvělou formou se potkala hned celá řada sparťanů.

Všech dosavadních 261 epizod je k poslechu zde

V pondělní epizodě podcastu Livesport Daily jsme také řešili:

Klíčové aspekty sparťanské obhajoby.

Konkurenta ze Slavie.

Souboj o trofej pro nejlepšího ligového střelce.

Nový díl Livesport Daily najdete na oblíbených podcastových platformách – SpotifyApple Podcasts a Google Podcasts.