Slavia je pro mě srdcová záležitost, hlásí Sirotník. Doufá, že časem opět přijde nějaká šance v A-týmu

Slavia je pro mě srdcová záležitost, hlásí Sirotník. Doufá, že časem opět přijde nějaká šance v A-týmu

Momentálně zraněný slávistický odchovanec Jan Sirotník, jenž je stále v rekonvalescenci s operovaným zápěstím, spojil i svou další budoucnost s klubem, který ho vychoval. Čerstvě uzavřená pracovní dohoda ve Vršovicích mu nově platí až do června 2027.

"Slavia je pro mě srdcová záležitost. Vážím si prodloužení opravdu hodně, ještě ke všemu, když jsem teď zraněný. Ve Slavii jsem šestnáct let a je to pro mě další motivace do mé práce," objasnil na oficiálních stránkách klubu dvaadvacetiletý strážce svatyně.

Bývalý gólman Varnsdorfu se v posledních letech podepsal pod několik úspěchů slavného "S". V sezoně 2018/2019 se stal s výběrem U19 vítězem dorostenecké ligy a o dva roky později byl u postupu béčka do druhé nejvyšší soutěže.

S kým se mohou v létě loučit Sparta se Slavií? Smlouvy dobíhají hlavně marodům

Vysněného premiérového startu za první tým Slavie se dočkal v zimní přípravě a to proti Sönderjyske. Až do svého zranění byl v ročníku 2023/2024 nominován na 18 soutěžních utkání áčka Jindřicha Trpišovského.

"Na první zápas za A-tým vzpomínám často, ještě víc teď, když jsem zraněný. Doufám, že až se uzdravím, odchytám zápasy za B-tým, tak že by mohla přijít nějaká šance zase mezi třemi tyčemi A-týmu," pokračoval Sironík, jenž začínal s fotbalem v Králově Dvoře.

Jeho předpokládaný návrat na trávník by se měl uskutečnit se startem letní přípravy. "Gratulujeme k prodloužení smlouvy a přejeme brzký návrat na hřiště, Sirka," vzkázalo slávistické vedení.