Southgate se toho nebojí, doma nechává Rashforda, Sterlinga i Hendersona. Kteří 4 nováčci naopak mají šanci?

Southgate se toho nebojí, doma nechává Rashforda, Sterlinga i Hendersona. Kteří 4 nováčci naopak mají šanci?

Vicemistr Evropy z roku 2021 Marcus Rashford chybí v širší nominaci Albionu na kontinentální šampionát v Německu. Do výběru 33 hráčů se trenérovi Garethovi Southgateovi nevešel ani zkušený záložník Jordan Henderson.

Šestadvacetiletý útočník Manchesteru United Rashford odehrál za národní tým 60 zápasů a vstřelil 17 gólů, včetně tří na mistrovství světa v Kataru 2022. V této sezoně se však potýkal s poklesem formy a v Premier League se trefil jen sedmkrát.

Bývalý kapitán Liverpoolu Henderson loni překvapil odchodem do saúdskoarabského al-Ittifáku, odkud se letos v lednu přesunul do Ajaxu Amsterodam. V týmu není ani útočník Chelsea Raheem Sterling.

Ronaldovi neuteče ani jedenáctý vrcholný turnaj, v Martínezově nominaci nechybí ani Pepe

Southgate naopak do předběžné nominace zařadil několik hráčů bez dosavadních reprezentačních zkušeností, například liverpoolské duo Curtis Jones, Jarell Quansah, obránce Evertonu Jarrada Branthwaitea a Adama Whartona z Crystal Palace.

Na 26 hráčů zúží Southgate kádr při uzávěrce nominací 7. června. Na Euru v Německu se Anglie utká ve skupině C se Slovinskem, Dánskem a Srbskem.