Ronaldovi neuteče ani jedenáctý vrcholný turnaj, v Martínezově nominaci nechybí ani Pepe

Ronaldovi neuteče ani jedenáctý vrcholný turnaj, v Martínezově nominaci nechybí ani Pepe

Hvězdný útočník Cristiano Ronaldo nechybí v předběžné portugalské nominaci na Euro, kterou oznámil trenér Roberto Martínez. Devětatřicetiletý kanonýr saúdskoarabského an-Nasru se v Německu, kde budou Portugalci prvním českým soupeřem, může představit už na jedenáctém vrcholném turnaji.

Ronaldo, který na mistrovství Evropy poprvé startoval před 20 lety na domácí půdě, drží několik historických kontinentálních rekordů: na pěti závěrečných turnajích odehrál 25 zápasů, v nichž vstřelil 14 gólů. V roce 2016 slavil i přes zranění ve finále zlato, o 12 let dříve se podílel na stříbru.

Mezi 26 hráči jsou i další tradiční opory obránci Rúben Dias a Joao Cancelo či záložníci Bruno Fernandes a Bernardo Silva. Nechybí ani veterán Pepe, který je ještě o dva roky starší než Ronaldo. Kromě hvězdného kapitána hrají v Saúdské Arábii také Otávio a Rúben Neves.

FINÁLE LIGY MISTRŮ, EURO A ADIÉ. KROOS UŽ VÍ, JAKÝ JE POCIT BÝT NA JEDNÉ STRANĚ HROZNĚ ŠŤASTNÝ A NA DRUHÉ HROZNĚ SMUTNÝ

Portugalci se v přípravě utkají s Finskem, Chorvatskem a Irskem. Na závěrečném turnaji je vedle českého týmu čekají také Turecko a Gruzie.

Předběžná nominace Portugalska na mistrovství Evropy:

Brankáři: Diogo Costa (FC Porto), José Sá (Wolverhampton), Rui Patrício (AS Řím).

Obránci: António Silva (Benfica Lisabon), Danilo Pereira, Nuno Mendes (oba Paris St. Germain), Diogo Dalot (Manchester United), Goncalo Inácio (Sporting Lisabon), Joao Cancelo (FC Barcelona), Nélson Semedo (Wolverhampton), Pepe (FC Porto), Rúben Dias (Manchester City).

Záložníci: Bruno Fernandes (Manchester United), Joao Neves (Benfica Lisabon), Joao Palhinha (Fulham), Otávio (an-Nasr), Rúben Neves (al-Hilál), Vitinha (Paris St. Germain).

Útočníci: Bernardo Silva (Manchester City), Cristiano Ronaldo (an-Nasr), Diogo Jota (FC Liverpool), Francisco Conceicao (FC Porto), Goncalo Ramos (Paris St. Germain), Joao Félix (FC Barcelona), Pedro Neto (Wolverhampton), Rafael Leao (AC Milán).