Čínský majitel přišel o Inter Milán. Slavný italský klub majetkově převzala americká investiční společnost

Čínský majitel přišel o Inter Milán. Slavný italský klub majetkově převzala americká investiční společnost

Novým vlastníkem italského mistra Inter Milán je ode dneška americká investiční společnost Oaktree. Stalo se tak poté, co dosavadní majitel nesplatil ve stanovené lhůtě půjčku v celkové výši téměř 400 milionů eur (téměř 10 miliard korun) a podíl v klubu fungoval jako záruka. Informovala o tom italská média a také samotná společnost Oaktree Capital Management. Američané střídají po osmi letech čínskou obchodní společnost Suning Commerce Group.

Inter se dostal do velkých finančních potíží v důsledku koronavirové pandemie. V roce 2021 americká společnost poskytla klubu půjčku a organizaci se tím podařilo stabilizovat. Na splacení půjčky ale nedošlo a po úterním vypršení termínu získala Oaktree podle dohody o záruce nad klubem dvacetinásobných italských mistrů kontrolu.

"Jsme připraveni úzce spolupracovat se současným managementem Interu, partnery, ligou a řídícími orgány, abychom zajistili úspěch klubu na hřišti i mimo něj. Jako noví vlastníci si uvědomujeme zodpovědnost vůči společnosti, historii a dědictví Interu Milán," uvedl šéf společnosti Alejandro Cano v prohlášení.