Ajax bude po nejhorším umístění za 24 let probouzet mladý Ital. Do Nice za něj poputuje více než 30 milionů

Ajax bude po nejhorším umístění za 24 let probouzet mladý Ital. Do Nice za něj poputuje více než 30 milionů

Slovutný Ajax Amsterodam, jehož šestatřicet domácích primátů budí respekt, bude od příští sezony trénovat Ital Francesco Farioli, jenž dosud působil v Nice, kde měl kontrakt ještě na jeden ročník.

Podle nizozemských a francouzských médií se kluby dohodly na odstupném za kouče, jež by mělo činit 1,25 milionu eur (zhruba 31 milionů korun).

CHELSEA JE KLUB BEZ VIZE, ZLOBÍ SE IKONY PO KONCI POCHETTINA. VEDENÍ SE POTÁCÍ OD TRENÉRA K TRENÉROVI

Pětatřicetiletý Farioli nahradí na lavičce Ajaxu Johna van 't Schipa, jenž už v březnu uvedl, že ve funkci po sezoně skončí. Nizozemský velkoklub skončil v ligové tabulce pátý, což je jeho nejhorší výsledek od ročníku 1999/00.

Farioli, který nikdy nehrál profesionálně fotbal, obsadil ve své první sezoně na lavičce Nice s týmem také páté místo. Předtím vedl turecké kluby Karagümrük a Alanyaspor, kde vydržel nějakých čtrnáct měsíců.

ATALANTA SLAVÍ PRVNÍ TROFEJ PO 61 LETECH. JE TO ZADOSTIUČINĚNÍ, ALE NEDĚLÁ TO ZE MĚ LEPŠÍHO TRENÉRA, HLÁSÍ GASPERINI

P.S.: Se zmíněným Nice mimochodem prodloužil smlouvu až do roku 2025 čtyřicetiletý brazilský stoper Dante. Ten absolvoval v klubu již osmou sezonu v řadě, s tím, že v té poslední odehrál v Ligue 1 dvaatřicet duelů v základní sestavě.