Motta je volný pro Juventus. V Boloni oznámil, že nepodepíše smlouvu a v létě končí

Motta je volný pro Juventus. V Boloni oznámil, že nepodepíše smlouvu a v létě končí

Trenér Thiago Motta nebude v příští sezoně pokračovat u Boloni, které dovedl poprvé v historii do Ligy mistrů. Jednačtyřicetiletý bývalý záložník informoval klub, že neprodlouží smlouvu. Podle italských médií má brazilský rodák namířeno do Juventusu, kde nahradí odvolaného Massimiliana Allegriho.

"Dnes ráno Thiago Motta informoval klub o svém záměru neprodloužit smlouvu s Bologna FC 1909. Klub to vzal na vědomí, děkuje trenérovi za vynikající práci a přeje mu hodně štěstí do zbytku kariéry," uvedli představitelé Boloni, jež je před závěrečným kolem italské ligy třetí o skóre právě před Juventusem. V nejvýznamnější klubové soutěži hrála Boloňa dosud pouze jednou, v sezoně 1964/65 v tehdejším Poháru mistrů evropských zemí.

Barcelona by se mohla v éře po Xavim vydat německou cestou, Cañizares by však z béčka povýšil Márqueze

Podle médií už Juventus nabídl Mottovi dvouletý kontrakt s platem 3,5 milionu eur ročně (86,5 milionu korun). Motta v minulosti hrál mimo jiné za Barcelonu a Inter Milán, s nimiž triumfoval v Lize mistrů, či Paris Saint-Germain. Po dvou startech v seniorském národním týmu Brazílie později reprezentoval Itálii, v jejímž dresu odehrál 30 utkání a slavil stříbro na ME 2012. V Boloni jako trenér působí od roku 2022, předtím sbíral zkušenosti ve Spezii, Janově a u juniorky PSG.

Juventus odvolal Allegriho minulý týden v pátek, dva dny po vítězství v Italském poháru a dvě kola před koncem italské ligy. Šestapadesátiletý kouč se v závěru finálového zápasu s Bergamem pohádal s rozhodčími a po utkání verbálně napadl novináře. Klub označil jeho chování za "neslučitelné s hodnotami Juventusu".

JUVENTUS UŽ SI MĚL NAJÍT NOVÉHO KOUČE. ZLÁKAL KOMETU SEZONY A BÝVALÉHO HRÁČE PSG ČI BARCELONY