Vlašim se postavila za kapitána! Rasistické výroky? Křivé nařčení, ohrazuje se druholigový klub

Vlašim se postavila za kapitána! Rasistické výroky? Křivé nařčení, ohrazuje se druholigový klub

Zastavená činnost na osm zápasů. Takový trest vyfasoval od disciplinárky kapitán druholigové Vlašimi Jiří Kulhánek za údajnou rasistickou urážku v duelu s Líšní. Za bývalého hráče Sparty se teď rozhodlo postavit vedení klubu a reagovat na nařčení, kterým kapitán týmu čelí. "FC Sellier & Bellot Vlašim se důrazně ohrazuje a distancuje od nařčení z údajných rasistických výroků kapitána týmu Jiřího Kulhánka směrem k protihráči v utkání FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY s SK Líšeň," stojí v prohlášení klubu.

Vlašim se pochopitelně případem začala intenzivně zaobírat, uskutečnilo se důkladné interní šetření, kde se mohli zainteresovaní vyjádřit k celé situaci. "Nikdo nezaznamenal jakékoliv výroky s rasistickým podtextem. Dovolujeme si upozornit, že náš klub dlouhodobě pracuje s fotbalisty pocházející z Afriky a nikdy jsme nezaznamenali jakékoliv problémy," uvádí klub ve svém prohlášení.

Klub trvdí, že Jiří Kulhánek je natolik zkušený fotbalista, který si je vědom své pozice kapitána a lídra týmu, ve které vystupuje a v minulosti se nedopustil žádných závažnějších prohřešků nejen proti interním pravidlům klubu, ale také celé FAČR.

"Vlašimský klub pevně stojí za svým hráčem, který čelí podle našich zjištění křivému nařčení a podnikne potřebné kroky k očištění dobré pověsti nejen Jiřího, ale také klubu jako takového. Všichni v klubu jsou za jedno v tom, že rasismus, a to v žádné podobě, nemá na fotbalových stadionech místo a ve společnosti místo," stojí v prohlášení.

Další flastr za rasismus ve druhé lize. Exsparťan dostal stopku na osm zápasů za nadávku soupeři