Straku čeká na Slovensku zápas vabank. Chválu vystřídaly obavy, dostanou Michalovce padáka?

Straku čeká na Slovensku zápas vabank. Chválu vystřídaly obavy, dostanou Michalovce padáka?

Sklízel obrovskou chválu, nakonec však slovenská mise může skončit pro trenéra Františka Straku fiaskem. MFK Zemplín Michalovce ještě nikdy nebyl tak blízko k tomu, aby dostal padáka z nejvyšší soutěže. Prohrál totiž dva klíčové zápasy a pokud se chce udržet mezi elitou, musí bezpodmínečně zvládnout sobotní odvetu baráže proti Petržalce. "Kdybychom neměli šance, neřeknu ani slovo. Ale my jsme je měli. Takže pro nás nic nekončí a uděláme maximum, abychom to zvrátili," burcuje Straka na klubovém webu.

Michalovce se pod Strakou neskutečně zvedly a do posledního kola skupiny o záchranu živily naději, že se vyhnou nejen přímému sestupu, ale i baráži. Jenže v posledním kole skupiny o záchranu prohrál tým vedený českým trenérem v Košicích 0:2 a sezona pokračovala barážovými duely. Ten první v Bratislavě prohrál s Petržalkou 1:2, když zahodil i penaltu exsparťanem Igorem Žofčákem.

"Jsem takový, že dokud dýchám, udělám všechno pro to, aby baráž dopadla dobře. A také moji hráči se tak budou chovat. Máme před sebou domácí odvetu. Když budeme efektivní, věřím, že to zvládneme," burcoval tým český kouč, který je považován za specialistu s bojem o udržení. I když se té nálepky snaží zbavit, Straka věří, že bude úspěšný a nejspíš ho tak bude dál provázet stejná pověst.

Uvědomuje si, že je ve výhodě soupeř. A to i vzhledem k tomu, že půjde do odvety bez tlaku. "Neměli co ztratit už v prvním utkání. Ztratit můžeme jenom my. Kdyby Petržalka prohrála, nikdo nic neřekne. Oni mohou jen získat, pod tlakem jsme my. Po porážce v Košicích jsme byli mentálně dole, i tam jsme totiž měli šance, ale také jsme nebyli efektivní," uvedl Straka.

Do týmu se tak před domácí odvetou snaží napumpovat sebevědomí. "Pracujeme na tom, aby si hráči více věřili. Když to tak bude, věřím, že sobotní odvetu zvládneme. Potřebujeme se sebrat fyzicky i psychicky," dodal Straka.

Michalovce potřebují k jistotě záchrany vyhrát o dva góly, v případě vítězství o branku se bude prodlužovat.