Hušbauer po sestupu Příbrami: Beru to trošku i na sebe. Jako kapitán jsem měl týmu více pomoci

Hušbauer po sestupu Příbrami: Beru to trošku i na sebe. Jako kapitán jsem měl týmu více pomoci

Středočeská Příbram v závěrečném kole FNL zabrala a dvěma góly Hušbauera porazila Vyškov, přesto míří do třetí ligy. Výhra přišla svým způsobem s křížkem po funuse, neboť sestupem ohrožený Prostějov zvítězil stejným rozdílem na půdě Žižkova. „Mrzí to hodně. Vždycky, když se sestoupí, tak je to těžký a smutný zároveň. Za všechno si ale můžeme sami, protože jsme to měli ve svých rukách. To jaro jsme prostě nezvládli,“ prohlásil kapitán sestupujícího celku v rozhovoru pro Českou televizi.

Od roku 1994 Příbram působila především v české nejvyšší soutěži, kde byla dvaadvacet sezon. Na chvíli se objevila i v druhé lize a od příští sezony bude překvapivě figurovat až v té třetí. Středočeský klub v aktuálním ročníku FNL patnácté místo se ziskem pětatřiceti bodů. Stejný počet bodů má nakonec i Jihlava, která se však v druhé nejvyšší soutěži udržela díky lepší vzájemné bilanci.

„Tabulka byla vyrovnaná, každý hrál o baráž i sestup, se dá říct. Když ale ztratíte na jaře doma tolik bodů, tak je to pak složité. Nedávali jsme góly a nezvládli domácí utkání, což je asi ta hlavní příčina,“ řekl Hušbauer, který cítí, že pro Příbram bude sestup velmi citlivý a ovlivní další chod klubu.

DVOUGÓLOVÝ HUŠBAUER PÁD PŘÍBRAMI DO TŘETÍ LIGY NEODVRÁTIL. PROSTĚJOV SE ZACHRÁNIL VÝHROU NA ŽIŽKOVĚ

Někdejší tvář pražských „S“ v minulosti vyzkoušela i angažmá v zahraničí, konkrétně v Itálii či Řecku. Do Příbrami se vrátila před rokem, aby týmu pomohla zpět do nejvyšší české soutěže, ale realita byla nakonec opačná a středočeský celek míří až do třetí ligy.

„Beru to trošku i na sebe jako kapitán, asi sem měl více pomoci týmu. Hodně mě to mrzí, neboť v Příbrami jsem odehrál začátek své kariéry. Nyní sem nepomohl odvrátit sestup a tým svým způsobem dovel do třetí ligy,“ uzavřel Hušbauer pro Českou televizi.

Foto: FK Příbram