Působit v PSG pro mě byl jedinečný zážitek, prohlásil Mbappé, který brzy oznámí další kariérní misi

Působit v PSG pro mě byl jedinečný zážitek, prohlásil Mbappé, který brzy oznámí další kariérní misi

Odchod francouzského reprezentačního kanonýra Kyliana Mbappého z Parku Princů bude nepochybně jedním z hlavních témat letošního přestupového léta. Pětadvacetiletý odchovanec AS Monaco opouští Paříž po sedmi sezonách a očekává se, že další štací v jeho kariéře bude Real Madrid. Samotný hráč zatím své fanoušky napíná, ale dlouho je trápit nehodlá.

V sobotu odehrál Mbappé svůj poslední zápas za Paris Saint-Germain a podílel se na zisku další cenné trofeje. Pařížané porazili ve finále Coupe de France Lyon 2:1. Další triumf v těchto barvách již ale nepřídá, neboť dle očekávání vyhřáté místo v klubu sídlícím ve francouzské metropoli opouští.

„Svůj nový klub oznámím v pravý čas. Žádný problém, bude to jen pár dnů,“ nechal se slyšet Mbappé, který patří k největším hvězdám své generace. O nové kariérní výzvě však bezprostředně po triumfu hovořit nechtěl.

ZKLAMANÝ XAVI SE PUSTIL DO BARCELONY A VAROVAL SVÉHO NÁSTUPCE. BUDE TO MÍT TĚŽKÉ, ŘEKL. ZMÍNIL I SLOŽITOU EKONOMICKOU SITUACI

„Myslím si, že nejlepší je teď dokončit rozloučení se starým klubem. Jediné, co jsem chtěl, bylo dobře skončit. Všechno má svůj čas. Nejdůležitější bylo vyhrát pohár a zažít ty emoce a nostalgii,“ pokračoval čtyřiadvacetiletý rodák z Paříže.

Během sedmi sezón v PSG pomohl Mbappé klubu k zisku patnácti cenných trofejí. I přes některé zákulisní spory s vedením si chce v paměti uchovat především to pozitivní. „Působit v PSG pro mě byl jedinečný zážitek. Měl jsem štěstí, tohle bych jinde nezažil. Hrát v PSG bych doporučil,“ pokračoval francouzský střelec, který bude pod drobnohledem i na blížícím se Euro 2024 v Německu.

V té době by mohlo být i jasné, kam se jeho kopačky budou ubírat. Záměr definitivně opustit PSG oznámil veřejnosti před dvěma týdny, kdy odmítl prodloužit smlouvu. „Teď zažiju zase něco jiného a jsem si jistý, že to bude taky kouzelné,“ uzavřel Mbappé, který s největší pravděpodobností posílí kádr Realu Madrid.

Foto: Paris Saint-Germain FC