Volní hráči z druhé ligy? Dukle odejde hvězda, řešit bude i veterány. Do ligy by rád někdejší supertalent Slavie

Volní hráči z druhé ligy? Dukle odejde hvězda, řešit bude i veterány. Do ligy by rád někdejší supertalent Slavie

Sezona ve druhé lize sice skončila, ale práce v kancelářích se rozjela na plné obrátky. Postupující Dukla Praha musí postavit tým pro první ligu, ostatní týmy pochopitelně nechtějí nechat nic náhodě. Situace je zajímavá u hráčů, kterým končí smlouvy. Kdo zaujal?

VETERÁNI NA DUKLE

Na Dukle budou řešit, jak stavit tým pro první ligu. A klidně se na Julisce může rozpadnout celý úspěšný kádr, jenž byl stavěn vyloženě na dosažení postupu a který je skutečně ve velkém ohrožení.

Posily čistě na uplynulou sezonu a na boj o postup byly představeny v létě. Dlouholeté ligové tváře Michal Škoda a Tomáš Vondrášek (oba 36 let) podepsaly jen na tuto sezonu, byť s opcí. V zimě pak jen na půl roku přišel Jakub Hora (33), který se ale stal s pěti brankami ve třinácti zápasech velkým tahounem a prokázal, že druhé ligové patro je mu malé.

Kdo dál? Smlouva dobíhá také třiatřicetiletému Pavlu Moulisovi a o rok staršímu kapitánovi Janu Peterkovi.

Šmahem tak může zadarmo odejít skoro půlka základní sestavy.

Foto: FK Dukla Praha

DAVID KOZEL

S 300 tisíci eur nejhodnotnější volný hráč z FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Není se co divit, Kozel dlouhodobě patří mezi solidně hodnocené borce, kteří by měli českou elitní soutěž minimálně zkusit. Navíc je mu pořád jen 22 let, to nejlepší má před sebou.

S Duklou si ale v první lize nezahraje. Už v únoru si totiž plácnul s Mladou Boleslaví, kam zamíří zadarmo, byť v zimě infotbal.cz zmiňoval, že ve hře byl i zimní přestup. To ale pražský klub zatrhnul.

Jaro mu moc nevyšlo, ani tolik nehrál, vše bylo možná ovlivněno právě tím, že se vědělo, že mizí. Ale podzim? Na jedničku! Odehrál 19 soutěžních zápasů, přičemž dal 7 gólů a přidal 3 asistence.

Foto: FK Dukla Praha

DENIS ALIJAGIČ

Bylo období, kdy se o něm mluvilo jako o největším ofenzivním talentu v Česku. Fanoušci jásali, když se mezi Bosnou a Českem definitivně rozhodnul reprezentovat právě Českou republiku. Ve Slavii si zase mnuli ruce, jaký útočník jim roste.

Například na hostování v druholigové Vlašimi exceloval. Následoval logicky posun nahoru. Jenže… Hostování v Liberci ukázalo, že ne vše je tak růžové. Šikovný útočník se tam moc neprosadil. Když se pak vracel do Slavie, chtěl zaujmout alespoň v přípravě. Ale stal se opak. Údajné neshody s trenérským štábem způsobily šokující přestup do řeckého Olympiakosu. Ten se uskutečnil předloni v létě.

Tam se neprosadil, paběrkoval. Následné působení v Mariboru pak spíše působilo jako znouzecnost. Celé minulé léto makal, chtěl se vrátit. Blízko byl podpis ve Slavii, on ale zvolil Brno. Nakonec se v jeho dresu ve 22 zápasech prosadil devětkrát a patřil k tomu lepšímu, co Brno za bídný ročník nabídlo.

Smlouva mu končí, ale dle informací v ní existuje dvouroční opce. Ta však ještě nebyla využita.

Foto: FC Zbrojovka Brno

JOSEF HUŠBAUER

Kdysi nejlepší střelec české nejvyšší soutěže, hráč se starty ze Serie A a několikanásobný mistr Česka. Hušbauer v létě po kapitolách na Kypru a ve Drážďanech trochu překvapivě podepsal v Příbrami, které měl pomoct k vytouženému postupu o patro výš.

Nepovedlo se. Naopak, šlo se do ČFL. To, co nikdo nečekal, se stalo skutečností. Hušbauer dal za celý ročník jen tři góly, z toho dva až v posledním zápase. „Bohužel se mi to nepovedlo, beru to hodně na sebe. Byl jsem ten zkušený, kapitán, a týmu jsem tolik nepomohl,“ litoval po sezoně.

Po ní mu končí smlouva, o svém dalším osudu ale dobře ví. Z Česka mizí. „Na 80-90 % se vrátím na Kypr. Budoucnost je teď spíš v zahraničí,“ poodhalil Hušbauer.

Foto: FK Příbram