Na jihu to táhnou ve dvanácti třinácti lidech a Lerch vidí na hráčích, že toho mají plné zuby. Hodně unavení jsou hlavně střední záložníci

Na jihu to táhnou ve dvanácti třinácti lidech a Lerch vidí na hráčích, že toho mají plné zuby. Hodně unavení jsou hlavně střední záložníci
OBSAHUJE OHLASY

Dynamo dokázalo na Střeleckém ostrově potvrdit roli mírného favorita a nakonec v prvním utkání baráže udolalo druholigové Táborsko 2:1. Výsledek před domácím publikem však muselo proti tuhému protivníkovi otáčet.

Jiří Lerch, nadřízený střelců Suchana s Niklem, který udeřil ve čtvrté minutě nastavení, přesně takový zápas očekával a pro soubor kouče Romana Nádvorníka měl jen slova chvály...

"Soupeř výborně bránil. Vytvořili jsme si šance, ale neproměnili jsme je. Potom přišla nešťastná chvíle, kdy jsme před přestávkou dostali gól z penalty. I přesto jsme byli pozitivní a kluky v šatně povzbuzovali. Říkali jsme jim, že pokud budeme pokračovat, Táborsko ten tlak nevydrží," líčil na pozápasové tiskovce Lerch, jehož vyjádření nabídla ČTK.

KARVINÁ POTŘEBUJE NA GÓL JEDNU ČI DVĚ ŠANCE, ZATÍMCO MY ČTYŘI NEBO PĚT, MRZÍ KOUČE VYŠKOVA

Dynamo chtělo hrát až do konce a Táborsko pak už jen bránilo. I když už na svých svěřencích pozoruje únavu, je přesvědčen o tom, že o prvoligový status nepřijdou.

"Jsme teprve v poločase, ale věřím, že v Táboře neprohrajeme. Vidím na hráčích, že toho mají plný zuby, táhneme to ve dvanácti třinácti lidech. Hlavně středoví záložníci Suchan, Hellebrand, Čermák jsou už hodně unavení. Ale musíme ten poslední zápas zvládnout," burcoval kabinu kolega Jiřího Kladrubského.

DYNAMO OTOČILO JIHOČESKÉ DERBY S TÁBORSKEM VE ČTVRTÉ MINUTĚ NASTAVENÍ, VYŠKOV SE MUSEL SKLONIT PŘED KARVINOU

Jednapadesátiletý trenér poraženého mužstva Roman Nádvorník svým hráčům poděkoval. Tým si dal jasný úkol, aby bylo v neděli v táborské odvetě o co hrát a to se splnilo. Podle mínění někdejšího vůdce Vyšehradu, Příbrami, Žižkova i Karviné odehráli hosté dobrý zápas.

"Věřím, že nám to v domácím zápase pomůže a budeme nebezpeční. Doma jsme půlroku neprohráli a České Budějovice v sezoně venku nevyhrály. Mrzí mě, že jsme tady neudrželi nerozhodný výsledek a inkasovali v nastaveném čase. Předcházel tomu roh, k němuž nemělo dojít. Pak jsme prohráli hlavičkový souboj a na vzdálenější tyči jsme nepokryli hráče. Byly to takové dvě tři drobné chyby, které možná pramenily i z únavy. Je to škoda, měli jsme ten zápas dohrát do stavu 1:1," smutnil ostřílený stratég.