Zkušený univerzál zůstává v Brně, šílená sezona jej neodradila. Radost mu udělalo postupové triko

Zkušený univerzál zůstává v Brně, šílená sezona jej neodradila. Radost mu udělalo postupové triko

Hektická sezona ho neodradila. Třiatřicetiletý ofenzivní univerzál Roman Potočný si protáhne působení v druholigové Zbrojovce Brno. Zkušený hráč dosud hostoval v brněnském klubu z Českých Budějovic. V jihočeském klubu mu ale vypršela smlouva a v těchto dnech podepsal v Brně roční kontrakt s opcí. "Měl jsem i jiné nabídky, ale jsem tu spokojený, stejně jako rodina. Syn tu chodí do školy, hraje fotbal, manželka má práci, nebylo to složité rozhodování," řekl.

Potočný přišel do Brna před rokem v červenci, v uplynulé sezoně naskočil do 28 zápasů, v nichž vstřelil osm branek a na tři další přihrál. Místo na špici tabulky ale hrál se Zbrojovkou spíše ve spodních patrech tabulky a až do úplného konce druhé ligy se s týmem musel obávat sestupu do MSFL.

„Během podzimu jsem se ještě sžíval s kabinou i se soutěží, jaro už bylo lepší. Góly i body bych ale určitě vyměnil za lepší postavení v tabulce. Nikdo nemůžeme být spokojený a všechny nás štve, jak to dopadlo. V příští sezoně budeme muset zlepšit úplně všechno, určitě i od sebe čekám ještě daleko víc,“ poznamenal.

Očko si u fanoušků udělal tím, že když kvůli karetnímu trestu nemohl nastoupit ve druhé nejvyšší soutěži, neváhal pomoci rezervě. V jejím dresu ve třech zápasech vstřelil tři branky. „Jsem hrozně rád, že kluci postoupili, vždycky jsem s nimi omládl. Ještě v úterý jsem s nimi byl na tréninku a ve středu jsem je podpořil na utkání. Dostal jsem i triko za postup, udělali mi tím radost,“ usmál se třiatřicetiletý fotbalista.

Zároveň se ale v dobrém rozloučil i s českobudějovickým klubem.  ,Děkuji Dynamu za krásný rok, který jsem tam během mého působení strávil. Budějovice sleduji pořád a sledovat je budu i nadále. Věřím, že to kluci v neděli dotáhnou a liga se na jihu Čech bude kopat i v příští sezoně,“ vzkázal Potočný. "Potok, i my Tobě děkujeme za odvedené služby v našem dresu a přejeme Ti hodně štěstí do budoucna!" stálo v odpovědi na webu Dynama.