Jsou milionáři, ale nemají čas utrácet peníze, stěžují si v Anglii. Odbory kvůli nabitému kalendáři hrozí stávkou

Jsou milionáři, ale nemají čas utrácet peníze, stěžují si v Anglii. Odbory kvůli nabitému kalendáři hrozí stávkou

Unie zastupující hráče anglické ligy (PFA) pohrozila světové federaci FIFA stávkou hráčů. Důvodem je neustále se navyšující počet zápasů v sezoně. V rozhovoru pro BBC to uvedl předseda PFA Maheta Molango.

Do fotbalového kalendáře v posledních letech neustále přibývají nové soutěže, což podle hráčských odborů zvyšuje riziko zranění. A Molango je přesvědčený, že situace dospěla do stavu, kdy fotbalisté už nemají kam ustupovat. "Asi před deseti dny jsem byl navštívit jeden klub. Zašel jsem do šatny a řekl jsem hráčům, že za ně budu samozřejmě rád bojovat, ale ve finále musí rozhodnout oni. Jak daleko chtějí nechat situaci zajít," uvedl Molango.

"Někteří hráči mi řekli, že klidně budou stávkovat. Další si postěžovali, že je sice pěkné, že jsou milionáři, ale že nemají čas peníze utrácet," přidal funkcionář. "A zdůrazňuji, že tohle neřekla naše unie. A Jürgen Klopp s Pepem Guardiolou to vidí stejně," dodal.

PFA spolu s hráčskou unií FIFPRO a Asociací světových lig nedávno pohrozily žalobou poté, co FIFA oznámila rozšíření mistrovství světa klubů. V příštím roce pak mimo jiné kluby v základní fázi Ligy mistrů odehrají osm zápasů místo dosavadních šesti.

Jedním z důsledků bylo zrušení tradičních opakovaných zápasů v Anglickém poháru, které se do roku 2000 hrály ve všech fázích včetně finále. Postupně byly kvůli nahuštěnému kalendáři rušeny a od nového ročníku zůstanou pouze v předkolech pro amatérské týmy.