Portugalský sen zhatilo zranění, teď může slávistická naděje slavit. V Edenu má novou smlouvu

Portugalský sen zhatilo zranění, teď může slávistická naděje slavit. V Edenu má novou smlouvu

V zimě byl záložník Matěj Žitný blízko splnění snu, když zamířil s áčkem vicemistra na soustředění do Portugalska. Tam se ale devatenáctiletý mladík, který dosud nastupuje za klubovou rezervu, zranil. A z tréninku po boku hvězd nebylo nic. Teď má ale odchovanec pražských Kbel jistotu, že si zážitek v budoucnu může zopakovat. V Edenu totiž prodloužil smlouvu do června 2027. "Děkuji Slavii za tu možnost, má kariéra sotva začíná a tohle pro mě moc znamená," uvedl hráč.

Šikovný záložník si váží možnosti ve Slavii pokračovat v kariéře. "Znamená to, že ve mně vedení i trenéři věří, že jsem svou práci ve Slavii nedodělal," neskrýval radost mladík a znovu zavzpomínal na zimní portugalskou anabázi. "Mrzelo mě, že jsem se na soustředění s A-týmem zranil. Moc jsem tam chtěl zůstat a bojovat. Po konzultacích jsme se ale rozhodli, že se vrátím zpět do Česka a podstoupím magnetickou rezonanci,“ sypal ze sebe po podpisu nového kontraktu Žitný.

Ve Slavii fotbalově roste od jedenácti let. V sezoně 2021/2022 získal s kategorií U19 mistrovský titul v I. Celostátní dorostenecké lize. Stal se také vítězem Československého poháru, kdy sešívaní porazili slovenského mistra U19 AS Trenčín 4:2. Od soutěžního ročníku 2022/2023 získává zkušenosti ve slávistické rezervě. Nastoupil do pěti utkání ve druhé lize. Od léta 2023 patří naplno do kádru rezervy. Na jaře odehrál třináct utkání ČFL, týmu pomohl k vítězství v A skupine ČFL a nyní se připravuje na baráž o druhou ligu proti Velvarům.