Saúdská Arábie? Manželka by neměla problém, hvězdu Manchesteru City láká neuvěřitelný balík peněz

Saúdská Arábie? Manželka by neměla problém, hvězdu Manchesteru City láká neuvěřitelný balík peněz

V dresu anglického Manchesteru City sbírá jednu trofej za druhou, což se neomrzí. Brzy třiatřicetiletý Belgičan Kevin De Bruyne ale po letošním Euru začne řešit budoucnost. Kontrakt na Ostrovech má stejně jako manažer Pep Guardiola už jen jednu sezonu, a tak se Belgičanovi bude honit hlavou, jaký klub si vybere pro poslední roky kariéry. I kvůli pohádkovým výdělkům dopředu nevylučuje ani angažmá v Saúdské Arábii.

De Bruyne posílil Manchester City před devíti lety a rychle se stal jednou z klíčových postav základní sestavy. Se spoluhráči vybojoval hned šest mistrovských titulů a loni se dočkal vysněného triumfu v Lize mistrů. I on ale začíná myslet na zadní vrátka.

"Mám smlouvu na poslední rok a musím tak přemýšlet o tom, co se může stát," nechal se slyšet belgický reprezentant. "Mému nejstaršímu potomkovi je osm let a zná jen Anglii. A také se mě ptá na to, jak dlouho ještě budu hrát za City. Jednou přijde chvíle, kdy se budeme muset rozhodnout," pokračoval.

Chelsea má náhradu za Pochettina, londýnský celek povede bývalý Guardiolův asistent. Klub za něj zaplatil 10 milionů eur

De Bruyne prošel mládežnickou akademií Genku, působil i v Chelsea a Werderu a jeho dalším německým zaměstnavatelem byl Wolfsburg.

Štědré kontrakty od saúdskoarabských šejků během uplynulých měsíců zlákaly i hvězdy jako Cristiano Ronaldo nebo Karim Benzema a na už tak hodně dlouhý seznam by mohlo přibýt i jméno šikovného Belgičana.

"V mém věku musíte být otevřeni všem možnostem, bavíme se o neskutečných sumách na závěr kariéry. Budu muset přemýšlet o budoucnosti a moje manželka by s exotickým dobrodružstvím neměla problém," prohlásil De Bruyne. "Za dva roky v Saúdské Arábii bych si vydělal neuvěřitelné peníze. Zatím hraji patnáct let a k takové sumě jsem se dost možná ani nedostal," dodal upřímně fotbalista s týdenním platem 340 tisíc liber.