Potenciální nástupce Neuera v Bayernu? Jeho schopností by se měl obávat i Onana

Potenciální nástupce Neuera v Bayernu? Jeho schopností by se měl obávat i Onana

Pětadvacetiletý ukrajinský gólman Andriy Lunin má za sebou vydařenou sezonu v barvách Realu Madrid. Na herní vytížení si díky zranění Thibauta Courtoise rozhodně stěžovat nemohl, navíc svými výkony pomohl k zisku cenných trofejí a strhnul na sebe pozornost u dalších zvučných evropských značek.

Podle informací portálu Fichajes se o jeho služby mají ucházet Bayern Mnichov a Manchester United. Pětadvacetiletý Lunin se zatím podle vyjádření nechystá San Bernabéu opustit, ale s návratem Courtoise by byl odkázán na lavičku náhradníků a musel na svou chvíli čekat. Lukrativní nabídka by mohla kartami zamíchat.

Prodloužení spolupráce je ale nakloněn také Real Madrid, který má chystat novou smlouvu. Lunin by si již toto léto mohl říct klidně o post jedničky, pokud se Courtois po zranění nevrátí do optimální formy. Jeho problémy s kolenem jej vyřadily ze hry prakticky na celou sezonu, což by se mohlo projevit.

Saúdská Arábie? Manželka by neměla problém, hvězdu Manchesteru City láká neuvěřitelný balík peněz

Bayern Mnichov dlouhé roky vsázel na ikonického Manuela Neuera, který se dočkal nového kontraktu, přesto je však jisté, že v osmatřiceti letech se jeho kariéra blíží ke svému konci. Bavorský obr potřebuje najít nového strážce třech tyčí a podle listu Bild čerstvý kouč Vincent Kompany monitoruje právě Lunina.

Ukrajinský brankář je spojován také s Old Trafford, kde loňský podpis David Onana vedení klubu i fanoušky nedokázal přesvědčit o svých schopnostech. Kamerunský reprezentant s minulostí v Interu Milán byl autorem celé řady hrubých chyb, které stály Rudé ďábly zápasy.

Foto: Real Madrid CF