Loučil se zkušený gólman Vaclík se španělským Albacete? Dojemné reakce fanoušků ukazují, jak Čech zářil

Loučil se zkušený gólman Vaclík se španělským Albacete? Dojemné reakce fanoušků ukazují, jak Čech zářil

Zkušený český brankář Tomáš Vaclík pomohl na jaře španělskému druholigovému ke 13. příčce, jeho snaha probojovat se do kádru pro letošní Euro ale nebyla úspěšná. Nejspíš i proto se pětatřicetiletý brankář rozhodl opět změnit fotbalovou adresu. Po pár měsících ve Španělsku nejspíš skončí, jelikož se na svém instagramovém účtu loučil s fanoušky a poděkoval jim za podporu. „Moc děkuji za všechno. Bylo mi potěšením bojovat za tento klub,“ napsal Vaclík.

Vaclík hledal angažmá po nepovedené štaci v MLS. Toužil chytat a dostat se také do národního týmu, s kterým si chtěl zahrát na Euru v Německu. První dílčí úkol mu vyšel. V Albacete byl až na výjimky jedničkou a dařilo se mu. Stačí se podívat na ohlasy fanoušků a je znát, že byli ze služeb českého gólmana nadšení. Teď si ale budou muset zvykat, že mezi tyčemi bude nový gólman. Vaclík podle všeho dává klubu vale.

"Za všechno moc děkuji. Bylo mi potěšením bojovat za tento klub," napsal Vaclík. "Moc děkuji spoluhráčům, trenérům, všem lidem v klubu i ve městě za vaši podporu a lásku," dodal český gólman a vše doplnil ikonkou, která má v očích srdíčka. Vše vypadá tak, že kontrakt, který v klubu má do konce června, neprodlouží a stane se volným hráčem.

Reakce fanoušků byly dojemné. Vaclík na ně zapůsobil nejen skvělými výkony, ale i profesionálním přístupem. "Hodně štěstí a zdraví i celé rodině," napsal jeden z příznivců pod Vaclíkův příspěvek. "Jeden z nejlepších gólmanů, které jsme v Alba měli," doplnil další. "Vaše chycené penalty a vaše profesionalita na mě udělaly dojem. Bylo nám potěšením, že jste nosil náš dres. Hodně štěstí," loučil se s Vaclíkem další z diskutérů. "Moc jste našemu klubu pomohl, nikdy na vás nezapomeneme. Albacete je rodina, jste jeden z nás a vždy u nás budete vítán," doplňuje další fanda.