Velký třesk v nejstarším londýnském klubu. Jedenácti odchodům vévodí Slovák Rodák, který mizí po více než dekádě

Velký třesk v nejstarším londýnském klubu. Jedenácti odchodům vévodí Slovák Rodák, který mizí po více než dekádě
ZAOSTŘENO NA OSTROVY

Den otevřených dveří? Aktuální situace ve Fulhamu, který finišoval v Premier League na třinácté pozici, by se možná dala označit i touto zavedenou frází.

Třemi primáty v Championship ověnčený nejstarší londýnský klub zveřejnil seznam 11 hráčů, kteří dostali od portugalského manažera Marca Silvy zelenou k odchodu.

Již naplánovaný letní přípravný souboj s bundesligovým Hoffenheimem už se tak nebude týkat zhruba poloviny současného áčka "Chalupářů".

Dění na Craven Cottage, kde se v posledním ročníku spoléhali např. na Iwobiho, Williana, Jiméneze, Adamu Traorého či Lena, se nebude týkat Tosina Adarabioyoa (26), jenž už podstoupil zdravotní prohlídku na jiné londýnské adrese a sice v Chelsea.

 

PŘESTUPOVÁ PRIORITA RUDÝCH ĎÁBLŮ PRO TOTO LÉTO HRAJE V PORTUGALSKU A V KABINĚ BY SI MOHLA ROZUMĚT S HOJLUNDEM

Kontrakt vypršel také štítovému záložníkovi Tyresemu Francoisovi či zadákovi Terenci Kongolovi, jenž má za sebou hostování v Rapidu Vídeň.

Zhruba po 11 letech končí v klubu z hlavního města Anglie také jednadvacetinásobný reprezentant Slovenska Marek Rodák (27).

Vytáhlý rodák z Košic skutečně vyrazil na ostrovy již před více než dekádou a kromě Fulhamu, v jehož áčku debutoval v sezoně 2019/2020, si zahrál také za Farnborough, Accrington nebo Rotherman.

S Fulhamem se rozloučil po 93 soutěžních startech, v nichž inkasoval 91 branek. Čistých kont se mu podařilo nasbírat hned osmatřicet.

Odchody z Fulhamu:

Marek Rodák
Tosin
Tyrese Francois
Terence Kongolo
Luciano D'Auria-Henry
George Okkas
Caelan Avenell
Ma'Kel Bogle-Campbell
Montague Conway
Armando Broja (konec hostování)
Fodé Ballo-Touré (konec hostování)