Po trenérovi už má i první posilu. Chelsea získala stopera z Fulhamu, přichází zadarmo

Po trenérovi už má i první posilu. Chelsea získala stopera z Fulhamu, přichází zadarmo

Londýnská Chelsea pouhých pár dní po představení nového trenéra dotáhla příchod první letní posily. Ze sousedního Fulhamu se na Stamford Bridge jako volný hráč stěhuje stoper Tosin Adarabioyo. Anglický fotbalista v průběhu týdne úspěšně absolvoval zdravotní prohlídku a podepsal čtyřletý kontrakt.

Adarabioyo strávil na Craven Cottage poslední čtyři sezony a vypracoval se v jeden ze stavebních kamenů defenzivy Chalupářů. Vedení klubu se několikrát pokusilo nabídnout svému obrannému klenotu nový kontrakt, rodák z Manchesteru ale vždy odmítl, a bylo tak jasné, že po vypršení jeho současné smlouvy odejde jako volný hráč.

Kolem šestadvacetiletého stopera podle očekávání začalo kroužit hned několik předních celků z Premier League, přičemž eminentní zájem o jeho služby měli mít mimo jiné Newcastle či Manchester United. Chelesa však údajně nabídla hráči lepší osobní podmínky, čímž ho definitivně zlomila.

CHELSEA UŽ MÁ NÁHRADU ZA POCHETTINA. BLUES BY SE MĚL UJMOUT DOSAVADNÍ KOUČ LEICESTERU MARESCA

Po transferu Adarabioyo neskrýval nadšešní. "Chelsea je obrovský klub s velkou tradicí. Narodil jsem se jen pár kilometrů od Stamford Bridge, kde jsem navíc debutoval v profesionálním fotbale," pronesl pro klubový web. "Doufám, že klubu pomůžu pokračovat v nastoleném trendu neustálého se zlepšování."

Mladý obránce v uplynulé sezoně i vinou zranění nastoupil v Premier League pouze ke 20 zápasům, i přesto však byl součástí cesty Fulhamu k poměrně klidné záchraně.