Parádní sezona druholigové štiky: gólman má namířeno do nejvyšší soutěže, Chrudim řeší budoucnost trenéra

Parádní sezona druholigové štiky: gólman má namířeno do nejvyšší soutěže, Chrudim řeší budoucnost trenéra

Páté místo bylo pro MFK Chrudim odměnou za tvrdě odpracovanou sezonu. Tým trenéra Radka Kronďáka válel, dalo se čekat, že během letní pauzy bude o hráče druholigového klubu zájem. Krok v podobě posunu do nejvyšší soutěže řeší brankář Jiří Floder. Na konci června mu končí smlouva. „Řeší se angažmá v první lize, konkrétnější být nemohu," řekl Floder. Otazník zůstává i u dalšího působení kouče, ten i přes úspěšnou sezonu zatím nemá uzavřený nový kontrakt.

Floder si angažmá v Chrudimi nemůže vynachválit. "Podařilo se nám udělat úspěch, na který ještě klub dosud v Chrudimi nedosáhl. Start nebyl ideální, ale postupně si vše sedalo a nakonec z toho bylo výborné páté místo. Základem byla zdravá kabina, celou sezonu jsme drželi při sobě za jakékoliv situace," pochvaloval si na klubových stránkách Floder.

Musel si zvykat na změnu herního stylu. Trenér Kronďák sice rád vychází z fungující a neprostupné defenzivy, když s oblibou říká, že to je základ dobrých výsledků. Teď ale Chrudim střílela více branek a také více inkasovala. "Proti minulé sezoně jsme se mnohem více pouštěli do rozehrávky už od zadních řad. Byli jsme více na balonu, dostávali jsme se pak mnohem více do šancí a z toho pramenily góly," chválil gólman za ofenzivní partie.

Táborsko se pochlubilo první letní posilou. K Jordánu dorazil nejlepší střelec Příbrami

Zároveň mu nepřišlo, že by obrana byla děravá. "Nemyslím si, že bychom v defenzívě nějak výrazně propadali, ale dostávali jsme mnohem více gólů ze standardek. To podle mě hrálo velkou roli v tom, že jsme obdrželi nyní více gólů," naznačil gólman, který byl velkou oporou. "Pokaždé si cením, když můžu klukům pomoct k bodům a ideálně k vítězství," neskrýval nadšení z toho, jak se MFK dařilo. Ke konci června mu ale končí v klubu smlouva, a tak řeší svoji budoucnost. "Řeší se angažmá v první lize. Teď bohužel nemůžu být ale konkrétnější," uvedl.

"Pokud by tato sezona byla opravdu moje poslední v Chrudimi, budu angažmá hodnotit jen pozitivně. Poznal jsem mnoho skvělých lidí, kteří pro klub dýchají. Jsem také vděčný za to, že jsem měl po celou dobu důvěru vedení a trenérů. Nezapomenu na skvělou partu kluků, která vždy táhla za jeden provaz," ohlížel se za působením v dresu MFK. "Klubu přeji jen to nejlepší ve všech směrech. Ideálně, aby dosahoval na podobná umístění a pokud možno ještě lepší, než jsme dokázali vybojovat tento rok my," dodal.