Sparta souhlasí s odchodem Priskeho. Do Feyenoordu si chce vzít tři asistenty. Letenští dávají zelenou jednomu

Sparta souhlasí s odchodem Priskeho. Do Feyenoordu si chce vzít tři asistenty. Letenští dávají zelenou jednomu

Mistrovská Sparta sice dala po jednáních s nizozemským Feyenoordem Rotterdam zelenou k odchodu kouče Briana Priskeho z Letné, jednání ale zdaleka nejsou u konce. Řeší se totiž, kdo z asistentů odejde do Nizozemska spolu s Priskem. Podle všeho si Letenští dali jasnou podmínku, že v pražském klubu musí pokračovat Lars Friis. Ten by měl být podle zákulisních informací favoritem číslo jedna na pozici nového hlavního kouče Sparty.

Dánský kouč se po jednáních v Rotterdamu nechal slyšet, že by si rád s sebou přivedl z Letné tři asistenty: Larse Friise, Christiana Clarupa a Lukase Babalolu. Jenže na tuhle podmínku Sparta přistoupit nehodlá a podle všeho zastavila jednání. „Friise neuvolníme,“ měla podle serveru inFotbal.cz oznámit Feyenoordu. Podle spekulací by mohl Priskeho nahradit v roli hlavního kouče, tudíž toto rozhodnutí dává smysl.

Je logické, že Letenští, když už mají přijít o hlavního kouče, nechtějí pár týdnů před zahájením letní přípravy úplně rozprášit realizační tým. Ve hře je i varianta, že by mohl ve Spartě pokračovat i Lukas Babalola. Server iSport.cz pro změnu tvrdí, že by to mohlo být naopak: zůstane vedoucí kondiční přípravy Clarup a Babalola doplní Priskeho tým ve Feyenoordu. Zmínený zdroj rovněž uvádí, že by do letenské kasy mělo dorazit za uvolnění Priskeho 2,5 milionu eur.

Ohledně asistentů tedy k dohodě zatím nedošlo a jednání pokračují.