Slavia Karlovy Vary dostala ve třetí lize padáka. Kouč litoval své zahozené tutovky a spěchal pomoci rezervě

Slavia Karlovy Vary dostala ve třetí lize padáka. Kouč litoval své zahozené tutovky a spěchal pomoci rezervě

Hotovo. Karlovy Vary nezvládly nedělní závěrečný zápas A skupiny ČFL a po prohře 2:5 s rezervou Českých Budějovic dostaly padáka. „Jsme zklamaní, ale hrát o záchranu v posledním kole je hodně těžké. Nastřelili jsme tři břevna, chtěli jsme to zachránit," povzdechl si hrající trenér Slavie Marian Geňo.

Až po utkání Karlovarští zjistili, že kdyby se jim povedlo vyhrát, třetí ligu by zachránili. O to bylo zklamání větší. "Zápas jsme rozjeli dobře, vedli jsme 1:0 a gólman chytil penaltu. Všechno hrálo pro nás," konstatoval Geňo. Sám jako vyhlášený střelec přišel na hřiště v 74. minutě, v jedné z tutovek ale selhal. Místo toho, aby míč rozvlnil síť, nečekaně zazvonil jen na brankovou konstrukci. "Samozřejmě mě to mrzí. Třeba by se nám povedlo ještě se zápasem něco udělat, do konce bylo asi deset minut. Kdo ví," povzdechl si. 

Karlovarští v sobotu odehráli zápas o bytí a nebytí. Dobře ale věděli, jak moc je situace složitá. V posledním kole hráli o všechno a ještě na půdě soupeře. Nemohli si tak spolehnout na obrovskou podporu fanoušků. O to víc Geňa mrzí, že Slavia KV třetí ligu neudržela a teď se propadne do divize. Tím, že byl tým ve třetí nejvyšší soutěži, proti konkurenci vynikal. "Musíme se pokusit tým nastartovat, dojde k nějaké obměně kádru, ale kostra by měla zůstat," myslí si.

Unikát v ČFL! Slavia z Karlových Varů má více cizinců než jmenovkyně z Edenu. Žoldáky klub nebere

Karlovy Vary vsadily na kádr, kde měli často převahu cizinci. Geňo si netroufá odhadovat, zda to bude v příští sezoně jinak. "Ale šanci by určitě měli dostat dva, tři naši dorostenci. Neříkám, že odkopou třicet zápasů za sezonu v základní sestavě, ale touhle cestou chceme jít," má jasno devětatřicetiletý kanonýr a trenér v jedné osobě.

Přiznává, že být hrajícím koučem není jednoduché. Končit kariéru ale rozhodně nehodlá. "Už teď jedu na zápas béčka. Když nebudu na hřišti překážet, rád budu nastupovat dál," svěří se. Karlovarská rezerva hraje na špici krajského přeboru. Na postup ale musí kvůli padáku třetiligového áčka zapomenout. "Ale hrajeme o první místo a taky mám osmadvacet gólů, bojuju o krále střelců," dodává na závěr Geňo. Na kontě má osmadvacet gólů, stejně jako druhý nejlepší střelec. Do konce přeboru zbývají dvě kola. Teď musí překousnout velké třetiligové zklamání, za pár hodin ale bude mít třeba lepší náladu. Zápas v Hroznětíně začíná v pět hodin odpoledne.

Fantazie ve třetí lize! Výkop měl mistr světa, pobavilo i obří choreo a Vary drží naději