Celtic se nevzdává a chce získat sparťanského brankáře Vindahla. Odstupné? Mluví se o sumě vyšší než 116 milionů

Celtic se nevzdává a chce získat sparťanského brankáře Vindahla. Odstupné? Mluví se o sumě vyšší než 116 milionů

Skotský Celtic se nevzdává naděje na získání brankáře pražské Sparty Petera Vindahla. Tvrdí to alespoň server footballscotland.co.uk, který píše, že je gólman Letenských jednou z letních přestupových priorit tohoto léta. Celtic se snaží najít posilu na brankářském postu poté, co v klubu skončil Joe Hart. „Je jasné, že si Celtic bude muset připlatit, protože Vindahl podepsal ve Spartě víceletou smlouvu," uvádí zmíněný web a zmiňuje sumu převyšující čtyři miliony liber.

Podle serveru Football Scotland už se zástupci Celtiku měli na Letné poptávat, jaká je šance, že by Sparta brankářskou jedničku uvolnila. Server zmiňuje, že v souvislosti se skotským gigantem padala celá řada jmen gólmanů, ale právě Vindahl je na seznamu posil na úplném vrcholu.

Skotští šampioni vědí, že pokud chtějí uspět a brankáře získat, budou muset nabídnout Letenským zajímavou finanční kompenzaci a to vzhledem k nedávno podepsanému kontraktu. Celtic vnímá Vindahla jako brankáře v ideálním věku. V šestadvaceti letech již má rodák z dánského Helsingoru dost zkušeností, ale v kariéře má ještě pěkných pár let před sebou. Ve Spartě je Vindahl jedničkou, v minulé sezoně za Pražany nastoupil do 47 zápasů a vychytal patnáct čistých kont.

Další zájem o oporu Sparty. Vindahl je jedním z klíčových přestupových cílů, píší na Ostrovech

V kariéře prošel kluby Lyngby Kodaň, Nordsjaelland, AZ Alkmaar, Normiberk a zatím poslední štací je pražská Sparta. Tam získal v minulé sezoně double. Během kariéry nastupoval také za dánskou reprezentaci do 21 let, v prvním týmu byl zatím pouze náhradníkem. Zkušenosti má i z evropských pohárů, zachytal si také proti Rangers. Vedení Celticu zaujal i v duelech proti Liverpoolu.

Serveru Football Scotland oceňuje výbornou hru nohou, což je dovednost, kterou manažer Celticu Rodgers u svých brankářů požaduje. Všímá si i dobré rozehrávky Vindahla. Zdůrazňuje také, že Sparta by ráda gólmana udržela a není vůbec jisté, zda pomůže vyšší nabídka ohledně odstupného. Skotský web zdůrazňuje, že Letenští jsou při jednáních v pozici klubu, který si může diktovat vzhledem ke kontraktu Vindahla. Sparta by prý v případě jednání určitě požadovala více než čtyři miliony liber, tedy sumu převyšující 116 milionů korun.