Kane, Ronaldo, Mbappé a další: Největší adepti na korunku pro krále střelců na letošním Euru

Kane, Ronaldo, Mbappé a další: Největší adepti na korunku pro krále střelců na letošním Euru

Bitva o nejlepšího střelce dalšího evropského šampionátu by mohla být opět intenzivní a tuhou přetahovanou. Očekává se, že hvězdy z klubové úrovně přetaví svou formu také do národních barev, ale turnaj není zase až tak dlouhý, čas na aklimatizaci není a rozhodovat může každá branka. Podívejme se, kdo by se mohl ucházet o korunku pro krále střelců na letošním Euru v Německu.

5) Niclas Füllkrug (Německo)

S Německem se musí na evropském turnaji počítat, když je pořadatelskou zemí. Naši západní sousedé disponují zajímavou ofenzivní silou a hlavní palebnou zbraní by se mohl stát Niclas Füllkrug z Dortmundu. Finalista posledního ročníku Ligy mistrů má potenciál zapsat se do německého folklóru a přesnými zásahy pomoct své zemi k úspěchu.

Foto: Německá fotbalová reprezentace

4) Rasmus Højlund (Dánsko)

Na posledním Euru bylo Dánsko černým koněm celého šampionátu, když se překvapivě dostalo až do semifinále. Bylo to i na úkor České republiky, ale zajímavý výběr z této země poukázal na svůj potenciál. Dánové se umí na turnaj skvěle připravit a disponují individuální kvalitou. V útoku bude operovat Rasmus Højlund, který v barvách Manchesteru United během uplynulé sezóny několikrát dokázal, že je to velmi schopný střelec.

Foto: Dánská fotbalová reprezentace

3) Cristiano Ronaldo (Portugalsko)

Asi by to bylo pro mnohé velké překvapení, kdyby se nejednalo o jeho poslední Euro. Jak ale se s evropským publikem na mezinárodní úrovni lépe rozloučit než korunkou pro krále střelců? Ronaldo ani v Saúdské Arábii střílet góly nezapomněl, v reprezentačních barvách se mu také daří a se servisem od svých kvalitních krajanů by to nemusela být utopie.

Foto: Al Nassr FC

2) Kylian Mbappé (Francie)

Na posledním světovém šampionátu v Kataru zářil, přesto jeho trefy na celkový týmový triumf nestačily. Po dobré sezoně se rozhodl přijmout výzvu v Realu Madrid a stvrdit tak že se jedná o jednoho z nejlepších zakončovatelů současnosti. Mbappé je v ideálním věku a formě, což by chtěl potvrdit také s Francií, horkým adeptem na mistrovský titul.

Foto: Francouzská fotbalová reprezentace

1) Harry Kane (Anglie)

Jeho prokletí je snad přeci jen možné, protože nikdo nemá asi více smůly na trofeje než právě anglický kapitán. V barvách Tottenhamu to začalo, s reprezentací čeká také na úspěch již delší dobu a na trofej nedosáhl ani v uplynulé sezoně s Bayernem Mnichov. Nejlepší střelec Bundesligy je ve formě, má kolem sebe kvalitní krajany z Ostrovů a Anglie je taktéž vnímána jako favorit turnaje. Pomůže Kane k zisku mistrovského titulu největším počtem branek, které by mu zajistily i korunku pro krále střelců?

Foto: Anglická fotbalová reprezentace