Ancelotti zmírnil svá slova o odmítnutí MS klubů, Real se chce zúčastnit

Ancelotti zmírnil svá slova o odmítnutí MS klubů, Real se chce zúčastnit

Trenér fotbalistů Realu Madrid Carlo Ancelotti v rozhovoru pro list Il Giornale prohlásil, že nechce startovat se svým týmem na mistrovství světa klubů v příštím roce, později ale svá slova zmírnil. Italský kouč čerstvých vítězů Ligy mistrů a úřadujících španělských šampionů na sociální síti X napsal, že šlo o nepřesné vyjádření. I královský klub později v prohlášení na webu potvrdil, že na novém turnaji nebude chybět.

"FIFA na to může zapomenout," řekl Ancelotti ke startu Realu na klubovém šampionátu. "Klub a fotbalisté se toho turnaje nezúčastní. Jeden zápas Realu Madrid má hodnotu 20 milionů a FIFA nám chce dát tuhle částku za celý turnaj. V žádném případě. Stejně jako my odmítnou účast i další kluby," uvedl pětašedesátiletý kouč.

Později ale na sociální sítě napsal, že nebyl správně pochopen. "V rozhovoru pro Il Giornale nebyla má slova o mistrovství světa klubů interpretována tak, jak jsem zamýšlel. Nic nemůže být vzdálenější mému zájmu, než odmítnout účast na turnaji, na kterém máme skvělou příležitost k zisku dalšího velkého titulu s Realem Madrid," napsal Ancelotti.

Real vydal během odpoledne prohlášení, v němž upřesnil oficiální postoj klubu. "Chceme oznámit, že naše účast na novém mistrovství světa klubů v sezoně 2024/25 nikdy nebyla ohrožena. Náš klub se zúčastní, jak bylo od začátku v plánu, a pokusí se pro miliony svých fanoušků po celém světě získat další trofej," uvedl madridský celek.

JAK BUDE VYPADAT NOVÁ LIGA MISTRŮ? KONEC ZÁKLADNÍCH SKUPIN, VÍCE ÚČASTNÍKŮ A GARANCE OSMI PODZIMNÍCH ZÁPASŮ

Příští ročník mistrovství světa klubů se uskuteční v roce 2025 ve Spojených státech a v novém formátu s 32 kluby. Z Evropy by měli dostat pozvánku poslední tři vítězové Ligy mistrů a devět nejlepších celků ve čtyřletém žebříčku UEFA.

Vzhledem ke stále nabitějšímu kalendáři ale hráčská organizace FIFPRO i Asociace světových lig (WLA) už v květnu FIFA vyzvaly, aby rozšíření turnaje ještě zvážila, a pohrozily žalobou. Podle nich FIFA zneužívá své postavení, komplikuje organizaci národních lig a navyšováním počtu zápasů v sezoně ohrožuje zdraví hráčů.

Zdroj: Prodimedia