První tresty za hon na Viniciuse. Tři fanoušci Valencie míří kvůli rasismu na osm měsíců do vězení

První tresty za hon na Viniciuse. Tři fanoušci Valencie míří kvůli rasismu na osm měsíců do vězení

Tři fotbaloví fanoušci Valencie byli ve Španělsku odsouzeni k osmi měsícům vězení za rasistické urážky hráče Realu Madrid Viníciuse Júniora. O průlomovém rozsudku za chování na stadionu informovalo vedení španělské ligy. Všichni tři odsouzení navíc dostali dvouletý zákaz vstupu na fotbalové stadiony.

"Toto rozhodnutí je skvělou zprávou pro boj proti rasismu ve Španělsku, protože napravuje škody, které utrpěl Vinícius Júnior, a vysílá jasný signál těm, kteří chodí na fotbalové stadiony jen urážet, že je LaLiga identifikuje, nahlásí a bude to pro ně mít trestní důsledky," uvedl šéf španělské ligy Javier Tebas v prohlášení.

MS KLUBŮ? S REALEM NEPOČÍTEJTE, VZKÁZAL ANCELOTTI. NÁŠ ZÁPAS MÁ HODNOTU 20 MILIONŮ, FIFA NÁM TOLIK NABÍZÍ ZA CELÝ TURNAJ

Trojice odsouzených před vynesením verdiktu u soudu přečetla omluvný dopis Viníciusovi, kterého vloni v květnu při ligovém zápase ve Valencii hrubě rasisticky uráželi. Omluvili se i Realu Madrid.

Zatím není jasné, zda fanoušci budou muset nastoupit do vězení. Ve Španělsku platí, že v případě prvního odsouzení za nenásilný trestný čin na dobu kratší než dva roky si viníci mohou odpykat trest na svobodě, pokud nespáchají další zločin.

Vinícius Júnior je ve španělské lize častým terčem rasistických urážek. Za poslední dvě sezony bylo kvůli útokům na něho podáno španělské prokuratuře šestnáct podnětů. Třiadvacetiletý brazilský reprezentant byl za uplynulý ročník vyhlášen nejlepším hráčem soutěže.

Zdroj: Profimedia